کد خبر: 311059
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل
دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر:

پنجمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر برگزار می‌شود/تقدیر جشنواره ابوذر از فعال‌ترین فرد رسانه‌ای استان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم پرس، سید جواد اشرفی ظهر امروز در نشست خبری پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با اشاره به اینکه امسال این جشنواره زودتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم با حمایت اهالی رسانه شاهد یک روند رو به رشد در برگزاری جشنواره طی سال‌های مختلف باشیم.

وی افزود: علاوه‌بر سازمان بسیج رسانه که متولی اصلی جشنواره ابوذر است، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، شهرداری قم، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموعه کنگره شهدای اسلام و مجموعه دنیای کتاب نیز ازجمله حامیان این جشنواره هستند.

دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر با بیان اینکه هر فرد در سه بخش می‌تواند شرکت و بطور کلی سه اثر ارسال کند، ابراز کرد: شرکت کنندگان در بخش اصلی می‌توانند آثار خود را در حوزه‌های خبر، تیتر، گزارش، مصاحبه، عکس خبری، گزارش تصویری، گزارش ویدیویی و مستند به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که به سه نفر برگزیده هر بخش جوایز اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: رونق تولید، کارکردهای بسیج در 40 سالگی، مطالبه‌گری و گره‌گشایی از مشکلات مردم، محرومیت‌زدایی، سیمای فرهنگی، اجتماعی و معماری قم و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی موضوعات بخش اصلی جشنواره هستند.

اشرفی با اشاره به اینکه در بخش ویژه فقط در زمینه گزارش رقابت صورت می‌گیرد، یادآور شد: موضوعات بخش ویژه نیز قم سرآمد شهادت و سرافرازی، اخلاق و فرهنگ شهروندی، حجاب و عفاف و هویت دینی قم و گام دوم انقلاب جوان گرایی و گردش نخبگان است.

وی با بیان اینکه ترکیب داوران این دوره جشنواره از اساتید بومی و غیربومی هستند، خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار تا 23 آذرماه سال جاری است و تنها آثاری که در بازه زمانی 15 بهمن ماه سال گذشته تا 22 آذرماه امسال تولید شده باشد در جشنواره مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر یادآور شد: درنظر داریم در پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر یک حرکت ویژه را رقم بزنیم و آن‌هم اهدای جایزه ویژه جشنواره رسانه‌ای ابوذر به یکی از فعالان رسانه‌ای استان قم به عنوان فعال برتر است.

مهدی تاجیک مسئول بسیج رسانه استان قم نیز ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع الاول، اظهار داشت: جشنواره ابوذر سال 1398 بصورت همزمان در سراسر کشور و استان قم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره تمامی تولیدات رسانه‌ای را در بر می‌گیرد، عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری این جشنواره بتوانیم یک وحدت و همدلی را میان جامعه رسانه‌ای استان به وجود آوریم.

مسئول بسیج رسانه استان قم با اشاره به اینکه بسیج رسانه تلاش می‌کند جامعه مخاطب خود را در عرصه‌های مورد نیاز پای کار بیاورد، مطرح کرد: برگزاری جشنواره ازجمله اصلی‌ترین روش‌ها برای بهره‌گیری از این ظرفیت است چراکه جشنواره یک فضای رقابتی سالمی را به وجود می‌آورد تا علاوه‌بر ارزش سنجی بتوانیم سطح کیفی آثار را نیز در طی سال‌های متوالی بالا ببریم.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم در جشنواره ابوذر به موضوع کیفیت و رسالت خبری توجه ویژه‌ای داشته باشیم، خاطرنشان کرد: این جشنواره از نخستین سال برگزاری به نام حضرت ابوذر نام‌گذاری شده است و ما نیز در نظر داریم هرساله برخی از خصوصیات ایشان را در جامعه رسانه‌ای استان تقویت کنیم.

تاجیک افزود: در دوره چهارم جشنواره ابوذر توانستیم با همت و همکاری تمامی اهالی رسانه‌ استان قم در مراسم اختتامیه یک حرکت مطلوب را رقم بزنیم.

وی ادامه داد: جشنواره استان قم کلیدی برای ورود به جشنواره‌های کشوری است چراکه آثار برتر این جشنواره به جشنواره کشوری ارسال می‌شود.

انتهای پیام/+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top