کد خبر: 311411
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۶:۱۱
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی قم:

۷۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان درحال ساخت است

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) قم گفت: ۷۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان استان لرستان توسط این قرارگاه درحال ساخت است.

محمود داودآبادی  بیان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قم در مناطق سیل‌زده کشور فعالیت گسترده‌ای دارد و هم‌اکنون نیز عملیات ساخت ۷۰ واحد مسکونی ۸۵ متری و یک باب مسجد را برای سیل‌زدگان استان لرستان برعهده دارد.

وی افزود: این واحدهای مسکونی در روستاهای توابع شهرستان معمولان استان لرستان که در جریان سیل آسیب فراوان به آن‌ها وارد شد،‌ در حال ساخت است.

وی با اشاره به کمک‌رسانی بیش از ۲۵ میلیارد ریالی سپاه برای ساخت این واحدها،‌ ادامه داد:‌ آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز پشتیبانی مالی ساخت نیمی از ۷۰ واحد مسکونی هدفگذاری شده را برعهده گرفته‌است.

داودآبادی گفت: این طرح‌ها تاکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در صورت مناسب بودن شرایط آب و هوایی منطقه، همزمان با جشن پیروزی انقلاب اسلامی دردهه فجر سال‌جاری، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: در کنار این موضوع، طرح‌های دیگری نیز توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی و سایر مجموعه‌های وابسته به سپاه قم در مناطق سیل‌زده کشور انجام شد که به‌زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

آبادانی کشور ازجمله ماموریت های مهم سپاه و بسیج است و به همین منظور قرارگاه‌های پیشرفت و آبادانی به‌منظور خدمت‌رسانی گسترده به مردم و آباد کردن مناطق کمتر برخوردار کشور در سال ۹۵ تشکیل شد.

وقوع سیل در روزهای نخستین سال جاری منجر به خسارت‌های جانی و مالی فراوان در برخی از نقاط کشور شد؛ روند خدمت‌رسانی به حادثه دیدگان توسط دستگاه‌های مختلف و مشارکت مردم از همان روزهای نخست وقوع سیل جریان یافت و کار ساخت مسکن و ایجاد سرپناه دائمی برای سیل‌زدگان در اولویت برنامه‌های کمک‌رسانی قرار گرفت.+ 0
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top