آخرین اخبار

کد خبر: 311658
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

دستگیری شياد اينستاگرامي در اصفهان

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان از دستگيري فردي که با انتشار تصاوير خصوصي و مطالب غيرواقعي در شبکه اجتماعي اينستاگرام باعث هتک حيثيت یک دختر جوان شده بود، خبر داد.


 

به گزارش خبرنگار، خبرگزاری اقتصاد آینده از اصفهان/ سرهنگ جواد درستکار در تشریح این خبر گفت: در پي شكايت دختر جوانی مبني بر انتشار تصاوير خصوصي و مطالب غيرواقعي عليه وي در شبکه اجتماعي اينستاگرام، رسيدگي به پرونده در دستور کار کارشناسان پليس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد متهم که از بستگان این خانم است با ايجاد صفحه شخصي جعلی در شبکه اجتماعي اينستاگرام ، اقدام به انتشار تصاوير خصوصي وي کرده است.

سرهنگ درستکار تصریح کرد: پس از این اطلاعات ماموران طی هماهنگی مقام قضائی، متهم را در یک عملیات ویژه دستگیر کردند که وی در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به بزه انتسابی خود اقرار کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه فرد مذکور با تشکیل پرونده جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد گفت: اخلال‌گران امنيت سايبري، افرادي هستند که به صورت مخفيانه، از اطلاعات شخصي ديگران از قبيل فيلم و عکس سو استفاده مي‌کنند و با ابزارهاي مختلف مانند شبکه‌هاي اجتماعي موجب از بين رفتن حقوق شهروندي، هتک حيثيت و به خطر افتادن امنيت شهروندان مي‌شوند.

وي خاطر نشان کرد: بنابراين هموطنان مي‌توانند آخرين و به روزترين آموزش‌هاي لازم درخصوص استفاده صحيح از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي را از طريق سايت پليس فتا به نشاني اينترنتي www.cyberpolice.ir دريافت کنند.

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top