آخرین اخبار

کد خبر: 311667
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

اجرای 3000 پروژه در شرکت توزیع نیروی برق تبریز

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از در دست اجرا بودن 2959 پروژه با اعتباري بالغ بر 166 ميليارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، عادل کاظمی به بیان نكاتي در رابطه با وضعيت عملكردي و تحقق اهداف و برنامه‌های شركت پرداخت و ابراز امیدواری کرد با ايجاد روحيه‌اي مضاعف و انگيزه‌اي بيشتر در جهت تحقق كامل اهداف حركت کنيم و تا پايان سال ركوردهاي مناسبي را در زمينه‌ی خدمت‌رساني به مردم عزيز منطقه به ثبت برسانيم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 2959 پروژه با اعتباري بالغ بر 166 ميليارد تومان شامل پروژه‌هاي انتقالي از سال پیش و اهدايي و سرمايه‌اي و ساختماني در مراحل مختلف اجرا قرار دارند، ادامه داد: از تعداد كل پروژه‌ها، 1080 پروژه با اعتبار حدود 43 ميليارد تومان از منابع داخلي شركت پایان يافته است و تعداد 721 پروژه با اعتبار حدود 18 ميليارد تومان از محل نيرورساني و اهدايي به پایان رسیده است و باقي پروژه‌ها با متوسط پيشرفت فيزيكي 32 درصد در مراحل مختلف اجرا قرار دارند.

ساختمان اداري ستاد؛ در مراحل پاياني فاز يك

به گفته‌ی وی؛ ساختمان اداري ستاد با همت همكاران در مراحل پاياني فاز يك )گودبرداري و اجراي سازه نگهبان( قرار دارد و تا پايان ماه جاري، فاز دوم پروژه شامل احداث سازه ساختمان به پيمانكار واگذار خواهد شد.

کاظمی در تشریح دیگر اقدامات شرکت گفت: پروژه‌ی جايگزيني سيم مسي با كابل خودنگهدار دو روستا خاتمه یافته است و 50 كيلومتر شبكه نيز به پيمانكاران واگذار شده است و عمليات اجرايي آنها آغاز شده است و براي 150 كيلومتر بعدي نيز در مرحله‌ی تعيين پيمانكار است. خريد كابل فاز اخير نيز انجام شده و از هفته‌ی آينده بتدريج تحويل خواهد شد و با اجراي اين پروژه‌ها طول شبكه‌ی كابل خودنگهدار شركت از حدود 650 كيلومتر به حدود 1000 كيلومتر افزايش خواهد يافت.

وی یادآور شد: عملا" طي شش ماه حدود پنجاه درصد عملكرد شركت در يك بازه‌ی زماني كوتاه به انجام خواهد رسید و حجم شبكه‌ی خودنگهدار از كل شبكه‌ی فشار ضعيف به نسبت يك ششم خواهد رسيد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه قرارداد ارتقاي نرم‌افزار اسكادا مبادله شده است و ظرف دو ماه آينده اقدامات آن انجام خواهد شد، افزود: خريد دستگاه اُلتراسونيك به منظور نشت‌يابي و عيب‌يابي شبكه و خريد پهباد جهت بازديد از خطوط و تاسيسات توزيع در حال انجام است.

اجراي طرح قبض سبز؛ در مرحله‌ی تثبيت

کاظمی تصریح کرد: با وجود محدوديت‌هاي بوجود آمده از سوي شهرداري، با احداث تعداد 27 دستگاه پست هوايي در مناطق مختلف كمك شاياني به عبور موفق از پيك شد. همچنین اجراي طرح قبض سبز با وجود مشكلات به انجام رسيد و در مرحله‌ی تثبيت طرح مي‌باشد.

وی یادآور شد: با وجود محدوديت‌هاي مالي و نقدينگي، همكاران پشتيباني توانستند نيازمندي‌هاي پروژه‌ها را بخوبي به انجام برسانند و كمبود اساسي وجود ندارد و ميدان براي عوامل اجرايي وجود دارد تا با سرعت پروژه‌ها را اجرا کرده و پایان بخشند.

جایگاه مناسب شرکت در منطقه در طرح‌های چاوش و سیما

کاظمی اظهار داشت: در طرح چاوش (اصلاح ولتاژ شبکه) و طرح سيما (شاخص‌‌های عملکردی شرکت‌های توزیع) نیز در منطقه، شرکت توزیع نیروی برق تبریز داراي جايگاه مناسبي است.

وی از در دست احداث بودن ساختمان پست‌ها براي تعدادي از مجتمع‌هاي مسكوني كه طي سنوات گذشته از برق كارگاهي براي تامين برق ساكنين بهره‌گيري مي‌کردند خبر داد و گفت: طي روزهای گذشته با همت امور نوسازي سه پست مجتمع برای این منظور تجهيز شد.

خریداری، نصب و بهره‌برداري سه هزار دستگاه چراغ LED

وی از خریداری، نصب و بهره‌برداري سه هزار دستگاه چراغ LED معادل 100 كيلومتر شبكه روشنايي در مناطق مختلف خبر داد اظهار داشت: به‌زودی اولين پست حوضچه‌اي شركت تامين و تجهيزات در سراي دودري بازار نصب و بهره برداري خواهد شد.

به گفته‌ی وی؛ براي اولين بار طي سال‌هاي اخير، پيمانكاران PM(تعمیرات پیشگیرانه) فعالیت مناسب‌تری داشته‌‌اند و عملکردشان دارای پیشرفت فیزیکی قابل قبول است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به اینکه نگهداشت روشنايي معابر با همت همكاران از وضعيت مناسبي برخوردار است، گفت: اصلاح ساختار سازماني شركت با كار سخت و پرمشقت همكاران به سرانجام رسيد و پس از تایید در هيئت مديره در حال سپری کردن مراحل تصويب مجمع است و اميدواریم در يك بازه‌ی زماني منطقي بتوانيم تجديد سازماندهي را مطابق با ساختار جديد انجام دهيم.

وی بیان کرد: با توجه به مشكلات پيش آمده در مركز شهر تبريز براي تغذيه‌ی پست‌هاي فوق توزيع با مشاركت همكاران، اجراي كابل‌كشي در مسير مناسبي قرار گرفته است و اميد است تا پايان سال به سرانجام برسد.

تمديد و اخذ گواهينامه ايزو 9000

وی با یادآوری اینکه شركت در مرحله تمديد و اخذ گواهينامه ايزو 9000 است، خاطرنشان شد: در رابطه با شهرك‌هاي صنعتي واقع در حوزه‌ی عملياتي شركت با حضور معاون انرژي وزير نيرو و معاون برنامه ريزي شركت توانير تصميم‌گيري‌هاي مناسبي انجام شد و برون‌رفتي از مشكلات و موانع بعمل آمد.

کاظمی سپری کردن تابستانی بدون خاموشی را در حوزه‌ی شرکت و در دوره‌ی پيك بار از افتخارات و خدمات مهم شرکت دانست و گفت: با وجود افزایش مشترکان، امسال با اتخاذ تدابیر و مدیریت درست مصرف توانستیم در گروه شركت‌هاي هم‌تراز، رتبه‌ی دوم را كسب کنیم.

تامین 10 هزار دستگاه كنتور جایگزین

وی همچنین از تامین تعداد 10 هزار دستگاه كنتور براي جايگزيني كنتورهاي معيوب و خطادار خبر داد و افزود: در بخش نخست 3000 دستگاه کنتور وارد شركت شده و 7000 دستگاه نيز طي سه ماه آتي بصورت تدريجي تحويل داده خواهند شد.

وی در پایان این گزارش عملکرد خاطرنشان شد: موارد ذكر شده بخشي از توفيقات شركت در زمينه‌هاي مختلف است و اين توفيقات در سايه تلاش و همت كاركنان، مديران و معاونان و نيروهاي شركتي و پيمانكاران و ... بدست آمده و انتظار دارم تمامي اركان شركت با انگيزه و اميدي دو چندان و با سرعتي بالا در جهت پيشبرد برنامه‌ها و اهداف شركت گام بردارند و قطعا همدلي، وفاق و همبستگي بين كاركنان، مديران و معاونان ضامن موفقيت و تعالی شرکت است.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top