آخرین اخبار

کد خبر: 311679
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

بازگشت نوجوان 17 ساله به آغوش خانواده - حامد 20 روز در افغانستان بود

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، فرمانده انتظامي شهرستان "تايباد" كه براي استقبال از "حامد" در مرز "دوغارون" حضور يافته بود، در گفت وگو با خبرنگار پليس، اظهار داشت: روز بيست و دوم آبان ماه سال جاری نوجوان 17 ساله اي به نام "حامد" كه دچار مشکل شنوايي و تكلم بوده با موتورسيكلت از شهر ايلام به خرم آباد مي رود.

این مقام انتظامی یادآور شد: وی كه هيچ مدرك شناسايي و هويتي همراه نداشته به دلیل شباهت زیاد به تبعه های افغانستانی توسط پلیس بازداشت و به مقر انتظامي انتقال مي یابد.

سرهنگ "علي اكبر قرباني" خاطر نشان كرد: نداشتن مدارك شناسايي و تصميم اين پسر نوجوان به فرار از دست پليس اين  برداشت را به وجود مي آورد كه او يك تبعه خارجي غير مجاز است و براي همين نيز پس از طی تشريفات قانوني لازم به تهران ، قم و سپس اردوگاه "سفيد سنگ" شهرستان "فريمان" انتقال مي يابد.

وي خاطر نشان كرد: پسر نوجوان 6 روز بعد به عنوان تبعه خارجي بدون مدارك هويتي از كشورمان خارج  و به كشور افغانستان دی پورت می شود.

فرمانده انتظامي "تايباد" گفت: پسر نوجوان در شهر "هرات" با فردي آشنا و به پيشنهاد او تصميم مي گيرد به "كابل" برود و در كارگاهي مشغول كار شده اما به دلایلی به "نيمروز" رفته و در همانجا مي ماند.

سرهنگ قرباني خاطر نشان كرد: در اين مدت عمو و برادر "حامد" كه به دنبال گمشده خود بودند به اطلاعاتي دست مي يابند كه نشان مي دهد، پسر نوجوان به عنوان تبعه خارجي بازداشت و چون هيچ مداركي نتوانسته ارائه دهد به كشور افغانستان انتقال می یابد.

فرمانده انتظامي شهرستان "تايباد" گفت: خانواده وی با اطلاع از این موضوع بلافاصله به شهرستان قم و سپس "تايباد" عزيمت و با اعلام موضوع از طريق نيروي انتظامي و با هماهنگي هاي به عمل آمده با كنسولگري و همچنين پليس اينترپل، عمو و برادر زاده "حامد" با همراهي يك راهنما و مراقبت هاي لازم به کشور افغانستان عزيمت و او را در شهر "نيمروز" یافته و به کشور باز مي گردانند.

وي گفت: پسر نوجوان ظهر امروز سالم و سلامت به كشورمان بازگشت تا پس از طي مراحل قانوني به شهرستان محل سكونتش بازگردد.

سرهنگ قرباني در پايان از خانواده ها خواست در هر شرایطی همراه داشتن مدارك  شناسايي و همچنين مدارك لازم براي رانندگي و از همه مهم تر همكاري و توجه به خواسته پليس را مد نظر قرار دهند و در صورتي كه فردي دچار معلوليت و بيماري خاصي است برگه معرفي و آدرس در جيب و وسايلش بگذارند تا هنگام بروز مشكل يا هر حادثه اي ، موضوع به راحتي قابل پيگيري و بررسي باشد.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top