کد خبر: 311694
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

طرح افزایش مشارکت مشترکان خانگی و تجاری در مدیریت بار

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: با اجرای طرح افزایش مشارکت مشترکان خانگی و تجاری امیدواریم شاهد کاهش پیک به مقدار 33 مگاوات از این بخش باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، عادل کاظمی با بیان اینکه مشترکان خانگی و تجاری 90 درصد از کل مشترکان صنعت برق کشور را به خود اختصاص می‌دهند، خاطرنشان کرد: نزدیک به 50درصد از سهم مصرف کل کشور در این دو بخش مصرف می‌شود و با بررسی‌های انجام شده پتانسیل بهینه‌سازی و کاهش مصرف در این دو بخش بسیار بالاست لذا با انجام مدیریت مصرف و ارائه طرح‌های پاسخگوئی بار مناسب (طرح‌های تشویقی) می‌توان به صنعت برق جهت گذر از پیک تابستان کمک شایانی کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح افزایش مشارکت مشترکان خانگی و تجاری در مدیریت بار توسط نهادهای تجمیع‌کننده پاسخگویی بار، یکی از راهکارهاي جلب همکاري این مشترکان است، تصریح کرد: این آیین‌نامه پیرو سفارش شرکت توانیر توسط پژوهشگاه نیرو و با بهره‌گیري از مطالعات و تجارب داخلی و خارجی به منظور کاهش نیاز مصرف شبکه سراسري برق کشور با استفاده از تعامل با مشترکان خانگی و تجاری (شامل مصارف اختصاصی و اشتراکی) از طریق نهادهای تجمیع‌کننده پاسخگویی بار با استفاده از روش‌های نوین تدوین شده است.

کاظمی در پایان یادآور شد: با توجه به تکلیف ابلاغی از سوی شرکت توانیر پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح در سال 1399 به میزان هزار مگاوات در کل کشور کاهش پیک به همراه داشته باشد. سهم شرکت توزیع نیروی برق تبریز از این کاهش پیک 33 مگا وات می‌باشد که امید است با مشارکت مشترکان خانگی و تجاری به این مهم دست یابیم و تابستان بدون خاموشی پیش رو داشته باشیم.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top