آخرین اخبار

کد خبر: 311698
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۴۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم تلاش می‌کنیم

فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: با تدابیر اتخاذ شده در ساختار اجرای انتخابات برآیند به نام مطابق قوانین و مقررات از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شاهین شهر و میمه و برخوار با موفقیت پایان یافت.

 


 

به گزارش خبرنگار اقتصاد آینده از شاهین شهر/ اسفندیار تاجمیری با اشاره به گذشت هفت روز از مهلت ثبت نام داوطلبان گفت: در مجموع ۵۴ نفر جهت کسب یک کرسی بهارستان از حوزه انتخابیه شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۷ نفر، معادل ۱۳ درصد خانم و۴۷نفر معادل ۸۷ درصد مرد و تحصیلات ۴۲ نفر فوق لیسانس ۶ نفر دکترا و ۶نفر حوزوی هستند.

تاجمیری در خصوص ترکیب سنی داوطلبان اظهار داشت: ۹ نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال سن، ۱۸نفر بین ۳۶ تا ۴۵ سال ، سن ۸ نفر بین ۴۶ تا ۵۰ سال، و ۵ نفر بین ۵۱ تا ۵۵ سال ، سن ۷ نفر بین ۵۶ تا ۶۰ سال، و سن یک نفر بین ۶۱ تا ۶۵ سال بودند.

رئیس هیئت اجرایی گفت:  به لحاظ شغلی ۶ نفر فرهنگی، دو نفر پزشک، ۵ نفر بازنشسته، ۲۰ نفر کارمند، ۷ نفر استاد دانشگاه، دو نفر روحانی، ۷ نفر آزاده، دو نفر قاضی یا  وکیل و سه نفر بقیه را مشاغل دیگر را شامل می‌شود، همچنین ۲۶ درصد شرکت‌کنندگان که ۱۴ نفر را شامل می‌شود از جامعه ایثارگران هستند.

وی حضور حداکثری مردم در این انتخابات را نشانه اقتدار و عزت انقلاب اسلامی عنوان و تاکید کرد: باید بکوشیم تا بستر حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفندماه فراهم شود و به این منظور از تمامی امکانات موجود در منطقه بهره خواهیم برد.

تاجمیری صیانت از آرای مردم و عمل به قانون را از وظایف مهم  عوامل برگزارکننده انتخابات و اعضای حوضه انتخابیه این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: همچنین انتظار می رود تا کلیه بخش ها و نهادهای مسئول ادارات و ارگانها این شهرستان با رعایت بی طرفی برای یک انتخابات پرشور مشارکت کنند.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات گفت: برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم با حضور حداکثری تلاش می‌کنیم همچنین از دست اندرکاران حوزه انتخابیه خواست  تا با رعایت قوانین انتخاباتی به وظایف خود برای برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور عمل کنند.

تاجمیری ادامه داد: دشمنان تلاش می‌کنند تا با تحریم های ظالمانه و فشار اقتصادی و روانی ملت سربلند ایران اسلامی را دلسرد و مایوس کنند ولی ملت بزرگ ایران اسلامی در راه پاسداری از آرمانهای انقلاب و سربلندی کشور مقاومت خواهند کرد.

وی همچنین وظیفه اصلی رسانه ها را در ایام انتخابات افزایش شور انتخاباتی عنوان کردند و گفت: اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا برعکس هجمه‌های دشمن شور انتخاباتی را افزایش دهند و بی طرفی و امانتداری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

تاجمیری به این نکته اشاره کرد: که شهرستان شاهین شهر و میمه از بعد انتخابات اقلیتهای رسمی ارامنه جنوب و آشوری و کلدانی یکی از شهرستان های خاص در کل کشور محسوب می‌شود و در حوزه فرعی با مرکزیت اصفهان و تهران در این زمینه در شهرستان فعال است که هیئت اجرایی آنها از بین معتمدین این اقلیت متناسب با قانون تشکیل شده و پیگیری لازم را در برگزاری انتخابات انجام خواهد داد.

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top