کد خبر: 311710
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

سخنران نشست علمي دوشنبه هاي فرهنگي و اجتماعي تاكيد كرد:اگر نتوانيم شادي را خلق كنيم ، آسيب هاي اجتماعي، جاي آنها را خواهند گرفت - آزار سالمندان سومين مورد رسيدگي اورژانس اجتماعي است

وی در این نشست علمی که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به نتایج نظرسنجی «ایسپا» بر این نکته تاکید کرد که افراد باید به فکر حال خودشان باشند و هرکس می بایست در جهت بهتر شدن حال خود تلاش کند. از بخشنامه و قانون، انتظار شادی و نشاط نداشته باشید. 

دکتر موسوی چلک افزود: منظور از رابطه انسانی، رابطه ای است که لذت بخش باشد و روحیه و انرژی انسان را تقویت کند تا بتواند این انرژی را به دیگران منتقل نماید. 

وی پس از اشاره به آمار  مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی در کشور، از آزار سالمندان به عنوان یکی از شاخص های شناخت وضعیت حال جامعه نام برد و اظهار داشت:  امروزه آزار سالمندان، سومین مورد رسیدگی اورژانس اجتماعی در کشور به شمار می آید و  خانواده های ثروتمند در این مسیر از دیگر خانواده ها  پیشی گرفته اند زیرا تعداد سالمندانی که توسط اینگونه خانواده ها به سرای سالمندان سپرده می شوند چند برابر دیگران است بنابراین، رفاه واقعی صرفاً با دارایی و پول تامین نمی شود بلکه روابط انسانی مناسب با همدیگر، ضامن ارتقاء خوشبختی و رفاه انسانها است.

سخنران این نشست علمی  با اشاره به اینکه اگر نتوانیم شادی را خلق کنیم ، آسیب های اجتماعی، جای آنها را خواهند گرفت، این مسئله را یادآورشد: نگاه تک بُعدی به موضوع توسعه، جامعه را دچار مشکلات عدیده اجتماعی و فرهنگی کرده و سرمایه های انسانی و اجتماعی را در مسیر فرسایش قرار داده است اما در بدترین شرایط اقتصادی هم می توان از مهارت «خودمراقبتی» استفاده کرد تا زندگی سالم و انسانیت، گرفتار مسائل روزمره نشود.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top