آخرین اخبار

کد خبر: 311735
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

در سي و سومين نشست علمي دوشنبه هاي فرهنگي و اجتماعي مطرح شد:بهره گيري از هوش مالي، قدرت ريسك پذيري را افزايش مي دهد

طاهریان درباره چهار گروه مزبور اضافه کرد: گروه اول صرفاً به فکر استخدام در سازمان ها و دستگاه ها هستند و کسانی اند که خود را در موقعیت بسته قرار داده و فضای رشد اقتصادی خود را محدود می بینند. این افراد، علاوه بر اینکه در بحران های اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند، بیشترین مالیات را قبل از اینکه حقوق بگیرند، می پردازند. گروه دوم،  خویش فرمایان هستند که برای خود، کار می کنند، درآمد خوبی دارند اما درآمد شان وابسته به حضور فیزیکی آنهاست. اکثراً تحصیل کرده و متخصص هستند. گروه سوه افرادی اند که دست به ریسک های بزرگ می زنند و تمایل دارند از افراد باهوش و مستعد برای انجام کارهای خود استفاده کنند. این گروه، مدیران شایسته را در خود جای داده است. درنهایت گروه چهارم افراد خاصی هستند که با برنامه ریزی و آینده نگری، سرمایه گذاری کرده و نفع مالی و اقتصادی وسیعی به جامعه می رسانند. آن‌ها هرگز  برای پول کار نمی‌کنند بلکه کاری می کنند که پول برایشان کار کند. به راحتی، سرمایه گذار جذب می کنند و از آزادی مالی مناسبی برخوردارند.

 

وی در این نشست که به صورت تئوری و عملی برگزار شد، «هوش¬مالی» را ظرفیتی دانست که می¬تواند مشکلات مالی افراد را حل کند. او تصریح نمود: هوش مالی، بخشی از هوش انسان است که قادر است موضوعات مربوط به مسائل مالی را شناسایی و سپس رفع کند.

 

طاهریان، اراده تغییر گروه در افزایش توان مالی را بستگی به خود افراد دانست و اظهار داشت: در مواقعی که جامعه دچار بحران های اقتصادی بیشتر می شود اغلب افراد از هزینه های خود می کاهند در صورتی که این روش تا جایی کاربرد دارد که بنیان خانواده و شخصیت افراد دستخوش مشکلات روحی و روانی نشود و بهترین مسیر، پیگیری فرصت های جدید برای یافتن راه های کسب درآمد های مالی جدید است و هر کس از این طریق می تواند علاوه بر حفظ موقعیت خود، میزان تعاملاتش با دیگران را افزایش دهد. 

 

وی افزود: آشنایی با روش های برداشت سرمایه، تنوع سرمایه گذاری، آشنایی با مفاهیم بازار مالی و پولی همچون سهام، وام  و بورس و نیز استفاده به موقع از تکنیک های واسپاری مالی و کاری، از جمله نتایج توجه به اهمیت هوش مالی بوده که می تواند قدرت تحرک و مانور افراد را در امور پولی و اقتصادی افزایش دهد.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top