کد خبر: 312795
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

حجت‌الاسلام میرزامحمدی: روشنگری حضرت زهرا(س) در زمینه شعائرالهی بی نظیر است

قم پرس ؛ حجت‌‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی در دوره آموزشی مبلغان فاطمیه که در مجتمع فرهنگی آموزشی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد با بیان اینکه در روایت از امام معصوم(ع) است که اگر کسی نسبت به ظلم به اهل بیت(ع) آگاهی ندارد در گناه با غصب‌کنندگان حق فرزندان پیامبر(ص) شریک است اظهار کرد: این تاکید نشان‌دهنده اهمیت تبلیغ دین و آگاهی دادن به مردم در مورد تاریخ اسلام است.

وی افزود: شعائر الهی فراوان هستنند و برخی از آنها در روایات اهل بیت(ع) آمده است؛ حضرت زهرا(س) هم در خطبه فدکیه به این شعائر اشاره کرده و فرموده‌اند خط انحرافی به دنبال تضعیف شعائر الهی است.

این کارشناس حوزه تبلیغ با بیان اینکه برخی این شبهه را وارد می‌کنند که عزاداری برای اهل بیت(ع) از زمان صفویه رایج شده است گفت: این حرف اشتباه است و ائمه معصومین(ع) در زمان حیات، برای امام حسین(ع) و امامان پیش از خود مراسم یا دسته‌های سوگواری برگزار می‌کردند.

وی ادامه داد: روایت است که در برخی مواقع جلسات خصوصی در بیت امامان معصوم(ع) هم برای اقامه عزا برگزار می‌شد و زنان هم در آن شرکت می‌کردند.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: اقامه دسته‌های عزا برای اهل بیت(ع) از جمله نعمت‌های الهی است که امروز به ما ارزانی شده هر چند برخی قدر این نعمت را نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه این توفیق نصیب هر کسی نمی‌شود که اقامه عزای اهل بیت(ع) کند گفت: باید قدر این نعمت را بدانیم و پاسدار توفیقی باشیم که امروز نصیبمان شده است.

میرزامحمدی در ادامه به ملاک و معیار کار خوب و نیک پرداخت و افزود: هرگاه دیدیم کاری انجام می‌دهیم و شیطان و لشکرش برای مقابله با آن برخاستند بدانیم در مسیر درست حرکت می‌کنیم و شعائر الهی را زنده کرده‌ایم.

این کارشناس حوزه تبلیغ عنوان کرد: امروز دشمنان فراوانی داریم، از مستکبران و مغرضان گرفته تا دوستان ناآگاهی که از سر ناآگاهی با مفاهیم و شعائر دینی دشمنی می‌کنند که باید در مقابل هر کدام عکس‌العمل مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تمام توطئه‌ها و طعنه‌ها نسبت به مراسم عزاداری و دیگر شعائر دینی، دشمنی با تشیع است گفت: مظلومیت اهل بیت(ع) در طول تاریخ مشهود بوده و همین مراسم سوگواری برای آنها نیز نشان‌دهنده مظلومیت آنهاست، البته فقط دشمنان نیستند که طعنه می‌زنند بلکه دوستان هم چنین اقدامی انجام می‌دهند.

میرزامحمدی افزود: برخی مومنان هم به خاطر خجالت‌های بی جا دست از شعائر دینی بر می‌دارند و در تعظیم شعائر کوتاهی می‌کنند در حالیکه اینگونه خجالت‌ها ماهیتی ندارد.

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top