کد خبر: 312829
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۳:۴۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

حجت‌‌الاسلام میرباقری: ائمه اطهار(ع) واسطه معرفت و پرستش خداوند به طریق صحیح هستند

قم پرس ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری در دوره آموزشی مبلغان فاطمیه که در مجتمع فرهنگی آموزشی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد ابراز کرد: ترویج تکاثر و دوری از ولایت، کاری بوده که دشمنان و منحرفان صدر اسلام انجام دادند و خط انحراف را شکل دادند.

وی افزود: شورای سقیفه از جمله موارد تکاثر است که در قرآن کریم هم مورد توجه قرار گرفته است، همان خطری که موجب انحراف در اسلام شد.

این کارشناس برجسته امر تبلیغ گفت: پوشش انداختن بر حقیقت و شمس ولایت، آسیبی بود که سقیفه به اسلام وارد کرد و موجب شد حقیقت دیده نشود.

وی با بیان اینکه منافقان در دوران حیات پیامبر اکرم(ص) هم بیکار نبودند و مسجد ضرار را ساختند خاطرنشان کرد: این خط انحرافی پس از رحلت آن حضرت با شدت بیشتری ادامه یافت تا بخش عظیمی از جامعه اسلامی را منحرف کند.

میرباقری تصریح کرد: معنای تأویلی داستان مسجد ضرار، ماجرای سقیفه است که موجب انحراف بزرگ در اسلام شد.

استاد حوزه علمیه افزود: اشارات فراوانی در قرآن کریم وجود دارد که در تفسیر و تأویل آنها به سقیفه و نور اهل بیت(ع) اشاره شده است.

وی با بیان اینکه باید از طریق اسماء حسنی به عبادت خداوند پرداخت گفت: عده‌ای در این اسامی الهی الحاد ایجاد می‌کنند و اسماء دیگری را جایگزین می‌کنند، معنای دقیق این است که آنها در حقیقت مسیر حقیقت‌جویی را تغییر می‌دهند و دین الهی را به انحراف می‌کشانند.

میرباقری تصریح کرد: موحدان و شیعیان خالص که توحید را از امام معصوم دریافت کرده‌اند اسماء الهی بیان شده از سوی خداوند را ملاک قرار می‌دهند و در قلب و زبان، به پرستش صحیح پروردگار عالم می‌نشینند در واقع اسم‌پرست نیستند بلکه معبود واقعی یعنی حضرت حق را می‌پرستند.

این کارشناس برجسته حوزه تبلیغ گفت: کفار و منافقین در ظاهر می‌گویند خدا را می‌پرستیم ولی اسماء الهی را مورد الحاد قرار می‌دهند و مجاری غیر صحیح را برای پرستش مطرح می‌کنند، این همان معنای واقفی سقیفه و انحراف است.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) مجرای صحیح رسیدن به توحید و بندگی واقعی خداوند هستند خاطرنشان کرد: اگر معرفت به اسماء الحسنی یافتیم و از آن طریق خداوند را عبادت کردیم، عین توحید است در واقع واسطه معرفت و عبادت ما امام معصوم(ع) است و این به معنای پرستش امام نیست.

میرباقری ادامه داد: توحید و محبت الهی در فطرت انسان‌هاست ولی باید از مسیر صحیح این نیاز را پاسخ گفت چرا که رسالت انبیاء نیز همین بوده است تا فطرت آدمیان را شکوفا کنند.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: وقتی حضرت آدم(ع) می‌خواست توبه کند، اسماء خمسه طیبه به او القا شد تا با قسم دادند خداوند به آنها، توبه کند.

وی با بیان اینکه خداوند به آدم(ع) فرمود اگر انوار این خمسه طیبه در صلب تو نبود به فرشتگان نمی‌گفتم برایت سجده کنند، عبادت خداوند همانگونه است که خود او می‌فرماید و هیچ شیوه دیگری مورد قبول نخواهد بود.

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top