کد خبر: 312859
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

حجت‌الاسلام فرحزاد: خطبه حضرت زهرا(س) تبیین کننده خطر انحراف در اسلام است

قم پرس ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد در دوره آموزشی مبلغان فاطمیه که در مجتمع فرهنگی آموزشی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد به خطبه‌ها و زیارت‌نامه حضرت زهرا(س) اشاره و اظهار کرد: زیارت کوتاه فاطمه زهرا(ص) دارای مفاهیم بلندی است که باید در منابر مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: هر چه کمال برای پبامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) ذکر شده، در حضرت زهرا(س) هم موجود بوده هر چند ایشان مقام نبوت و امامت نداشته‌اند.

این کارشناس برجسته حوزه تبلیغ با بیان اینکه در روایتی آمده است افتخار حضرت جبرئیل(ع) گهواره‌جنبانی فرزند حضرت زهرا(س) بوده است گفت: عظمت این بانوی بزرگوار بسیار بالاست و روایات فراوانی از شخص پیامبر اکرم(ص) در این زمینه ثبت شده است.

وی ادامه داد: در بیان القاب و فضائل حضرت زهرا(س) و محبت متقابل میان ایشان و حضرت محمد(ص) روایات بسیاری وجود دارد که می‌توانند دستمایه تبلیغ صحیح و کامل در ایام فاطمیه باشند.

فرحزاد با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) از جمله حضرت زهرا(س) از نور الهی خلق شده‌اند گفت: دشمنان در طول تاریخ تحمل این نور الهی را نداشته‌اند و سعی کرده‌اند با توطئه‌های مختلف، این نور را به فراموشی بسپارند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: محبت اهل بیت(ع) در کنار دشمنی با دشمنان خداوند کارکرد اصلی خود را نشان می‌دهد، در واقع این دو بال برای سعادت و کمال هستند و نمی‌توان یکی از آنها را مورد توجه قرار داد و نسبت به بال دیگر بی تفاوت بود.

وی با بیان اینکه در حدیث است منافقان به ظاهر دین‌مدار هستند ولی در باطن اعتقادی به حقیقت ندارند گفت: مهمترین میراث انبیای الهی، کلمه لااله الا الله است و این مسئله خود نشان‌دهنده اهمیت بت‌شکنی و نفی همه قدرت‌های غیر الهی است.

فرحزاد افزود: خط انحراف از همان صدر اسلام توسط حضرت زهرا(س) مشخص شده و ایشان حقیقت را از باطل جدا فرموده‌اند و مطالعه خطبه حضرت فاطمه(ص) این مسئله را کاملا روشن می‌کند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به وصیت حضرت زهرا(س) مبنی بر دفن پنهانی و شبانه پیکر مطهرشان عنوان کرد: این مسئله در واقع تدبیر حضرت برای بیان مظلومیتشان بوده همانطور که پنهانی تشییع و به خاک سپرده شدند و مدفن مبارکشان هم مخفی است.

وی ادامه داد: دلایل مکتب تشیع برای اثبات حقانیت فراوان هستند و از جمله مهمترین آنها حدیثی است که پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند هر کس از دنیا برود و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است؛ اگر از مخالفان مکتب تشیع بپرسید آیا حضرت زهرا(س) امام زمانش را نشناخت و وفات یافت نمی‌توانند پاسخی بدهند.

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top