کد خبر: 312883
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

پولشویی از طریق خرید ارز دیجیتال

پولشویی از طریق خرید ارز دیجیتال

گروه ناجا - رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا گفت: اعضای باندی که با راه اندازی درگاه های جعلی بانکی اقدام به سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکی شهروندان و در نهایت خرید ارز دیجیتال می کردند، دستگیر شدند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،"سرهنگ نوروزی" در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر اعلام پلیس فتا استان زنجان، با رصدهای صورت گرفته بر روی گروه های تلگرامي فعال در زمینه فيشينگ مشخص شد اعضاي یک باند مجرمانه در داخل و خارج کشور به صورت حرفه ای در زمینه راه اندازی درگاه های فیشینگ، سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکی شهروندان فعالیت می کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی های فنی و تخصصی کارشناسان خبره پلیس فتا مشخص شد این باند با استخدام افراد مختلف در زمينه برنامه نويسي، تهيه کارت اجاره، سيم کارت هاي افراد غير، شناسایي و اغفال دختران جوان، شناسایي صرافي هاي متخلف، تهيه مدارک هويتي و ... با راه اندازي ربات هاي مختلف و ارسال پيامک هاي انبوه حاوی لینک درگاه های جعلی بانکی اقدام به سرقت اطلاعات و رمز کارت بانکي افراد می کنند.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته سرنخ هایی به دست آمد که این افراد ضمن طراحي ربات های تلگرامی پس از سرقت اطلاعات کارت های بانکی و خروج وجوه در سطح کلان، مبالغ به دست آمده را صرف خريد زمين، خودرو، ارزهای دیجیتال و ... مي کردند.

سرهنگ نوروزی با بیان اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته ادمين هاي گروه تلگرامي مورد نظر با اسامي مستعار مختلف مورد شناسایی قرار گرفتند، گفت: پس از دستگیری متهمان، مشخص شد افراد دستگير شده جزء سرشاخه هاي اصلي طراحي و انتشار ربات و لينک هاي جعلي بودند و در سطح کلان با همکاري تعدادي از متهمان متواری به خارج از کشور، وجوه سرقتی را به ارزهاي دیجیتال تبدیل می کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بر طبق مستندات موجود در يک روز بالغ بر 4 میلیارد ریال توسط متهمان از حساب مالباختگان برداشت و به ارزهاي ديجيتال تبدیل شده است.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی برای سیر مراحل قانونی پرونده آن ها، بیان داشت: برابر بررسی های صورت گرفته بر روی ربات ها و کانال های متهمان اطلاعات حدود 12 هزار کارت بانکي احصاء و با همکاري مقامات قضائي و بانک مرکزي برای پيشگيري از سرقت مبالغ موجودي رمز هاي دوم غير فعال و به مالکان آنها اطلاع رساني شد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top