کد خبر: 312888
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

كلاهبرداري با حساب هاي اجاره اي

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ" احمدعلي دماوندي" در تشريح این خبر گفت: در پی شكايت یکی از شهروندان مبني بر كلاهبرداري 29 ميليون ريالي از وی توسط فردی ناشناس، موضوع شناسایی سارق یا سارقان احتمالی در دستور كار كارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقيقات كارشناسان پليس فتا مشخص شد كه شاكي يك فقره خريد شارژ تخفيف دار از طريق يكي از شبكه هاي اجتماعي داشته است كه پس از مدتي متوجه برداشت 29 ميليون ريال از حساب خود مي شود.

سرهنگ دماوندي تصریح کرد: كارشناسان پلیس فتا با اقدامات صورت گرفته متوجه شدند، اين مبلغ به صورت اينترنتي از حساب يك متهم سابقه دار انتقال و در ادامه توسط دستگاه به حساب فرد ديگري انتقال داده شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: صاحب دستگاه كه ساكن يكي از استان هاي مركزی كشور است در بازجويي هاي به عمل آمده ضمن اظهار ندامت در توضيح ماجرا عنوان داشت كه چندي پيش با فردی در بانك آشنا و پس از معرفي خود به عنوان يكي از بزرگترين وارد كنندگان ارز به كشور به وی پيشنهاد داده يك حساب بانكي به صورت مشترك با وي افتتاح و در ازاي كاركرد اين حساب ماهيانه 20 ميليون ریال به عنوان اجاره حساب بانكي پرداخت کند.

 فرمانده انتظامي شهرستان "سرخس" ادامه داد: متهم نيز ضمن افتتاح حساب، تعدادي از مدارك خود را در اختيارش قرار داده كه بعدا متوجه شده سيم كارتي كه از آن طريق با وی تماس مي گرفته را نيز به نامش خريداري كرده است.

سرهنگ دماوندي اظهار داشت: در پرينت بانكي اين متهم حرفه اي مشخص شد، طي 2 روز مبلغ 6 میلیارد و560 ميليون ریال به حساب متهم واريز و در ادامه به وسيله حواله با مبالغ 2 میلیارد ریال از حساب خارج شده است.

این مقام انتظامی گفت: پس از هماهنگي های به عمل آمده با دستور مقام قضائي، پرونده برای دستگيري متهم به صورت نيابتي به دادسراي مربوطه ارسال شد.

وي در رابطه با شيوه و شگردهاي جديد مجرمان سايبري گفت: اخيرا افراد سودجو با اقدامات فريب كارانه با عناويني نظير اجاره كارت بانكي و اجاره حساب و ... اقدام به واريز و برداشت وجوه سرقتی به حساب اين افراد مي كنند.

فرمانده انتظامي شهرستان "سرخس" در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان ضمن دقت لازم، لينك هاي ناشناس را باز نکنند، ‌حتما به خاطر داشته باشند در صورت مشاهده افراد و يا آگهي هايي مبني بر اجاره و يا خريد و فروش حساب ها و كارت هاي بانكي سريعا موضوع را از طريق سايت پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات در ميان بگذارند.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top