کد خبر: 312901
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

آموزش رایگان صنایع‌دستی به ۴۰۰ هنرجو در ۴ شهرستان آذربایجان‌شرقی


 

امسال به ۴۰۰ هنرجو در ۴ شهر و ۲۲ روستا از شهرستان‌های عجب‌شیر، بستان‌آباد، ملکان و سراب آموزش‌های رایگان صنایع دستی ارایه شده است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، مرتضی آبدار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای ارتقای جایگاه صنایع‌دستی و با هدف احیاء، توسعه و ترویج صنایع‌دستی بومی و سنتی و توانمندسازی و حرفه‌آموزی به متقاضیان و علاقه‌مندان در سطح استان، معاونت صنایع‌دستی اداره کل اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان حوزه صنایع‌دستی در ۳۰ رشته کرده است.

 

وی اعلام کرد: در شهرستان عجب‌شیر ۱۰۴ نفر در رشته‌های “گلیم‌بافی، طراحی سنتی، میناکاری، حکاکی روی فلز، حکاکی روی سفال و جاجیم‌بافی”، در شهرستان بستان‌آباد ۱۰۰ نفر در رشته‌های “سراجی سنتی، معرق چوب، جاجیم‌بافی، گلیم‌بافی و بافتنی‌های سنتی”، در شهرستان ملکان ۸۶ نفر در رشته‌های”قلم‌زنی، سراجی سنتی، منبت چوب، ممقان دوزی، طراحی سفال و معرق چوب” و در شهرستان سراب ۱۰۱ نفر، در چهار رشته ” گلیم‌بافی، تذهیب، سراجی سنتی و رودوزی‌های سنتی” برای علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.

 

آبدار افزود: در این دوره‌های آموزشی ۴۰۰ هنرجو، در مجموع به مدت ۳۴ هزار و ۸۰ نفر ساعت به‌صورت رایگان آموزش‌های صنایع‌دستی را فرا خواهند گرفت.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top