کد خبر: 313061
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

کشف 651 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی

کشف 651 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی

گروه استان‌ها - مرکزی - فرمانده انتظامی استان از کشف 651 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در عملیات‌های 10 ماهه نخست امسال در این استان خبر داد .

سردار"حسن مفخمی شهرستانی"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس از قاچاق به عنوان پديده اي شوم و مخرب بر پيكره اقتصاد ملي كشور ياد كرد و بيان داشت:‌ قاچاق كالا در بسياري از موارد با ايجاد و تشديد رويه هاي اقتصادي، مغاير با اقتصاد مقاومتي است و مبارزه با آن به عنوان يكي از شيوه ها و ابزارهاي اصلاح نقاط ضعف اقتصادي در راس برنامه هاي عملياتي پليس است.

وي با تاكيد بر ضرورت عزم همگاني در حمايت از رونق توليد ادامه داد: هر چند كه نيروي انتظامي حمايت از سرمايه گذاري، توليد و اشتغال صحيح و قانوني را وظيفه خود مي داند، ولي نكته حائز اهميت آن است كه مبارزه با جرايم اقتصادي نيازمند همگرايي نهادهاي متولي و عزم ملي است.

فرمانده انتظامي استان مركزي در ادامه به دستاوردهاي عملياتي پليس استان مركزي در 10ماهه نخست سال جاري در اين استان اشاره داشت و گفت: در اين بازه زماني ميزان كشفيات كالاي قاچاق در استان در حدود 651 ميليارد ريال بوده و اين ميزان كشفيات نسبت به مدت مشابه سال قبل در حدود 42 درصد افزايش داشته است.

سردار مفخمي شهرستاني ادامه داد: طي اين عمليات ها 652 نفر قاچاقچي كالا دستگير شدند و 454 دستگاه انواع وسايل نقليه از آنان توقيف شد.

این مقام ارشد انتظامی در استان مركزي تصریح کرد:‌ از 779 پرونده تشکیل شده در خصوص قاچاق کالا، ارزش ریالی 69 پرونده بالای یک میلیارد ریال و 322 پرونده ارزش بالای 100 میلیونی داشته است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان تداوم طرح‌های عملیاتی ویژه پلیس در مبارزه با قاچاقچیان کالا به ویژه تشديد طرح هاي عملياتي برخورد با خودروهای شوتی در سطح استان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مشکوک افراد در زمینه‌های اقتصادی، موضوع را برای بررسی تخصصی از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top