کد خبر: 313063
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

سوگواره یاس نبوی در 10 بقعه ناحیه یک قم برگزار می‌شود

قم پرس ؛ سید سجاد موسوی قیداری اظهار کرد: به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س)، مراسم عزاداری در قالب سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه شاخص ناحیه یک شهرستان قم تدارک دیده شده است.
وی افزود: بر این اساس در 10 بقعه این ناحیه مراسم عزاداری برگزار می‌شود که شامل سخنرانی مذهبی، مداحی، برپایی ایستگاه صلواتی و حرکت دسته عزاداری به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) است.
سرپرست اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم با بیان اینکه در آستان مقدس امامزاده شاه سید علی(ع)، حجت‌الاسلام حسنی سخنرانی می‌کند و برادر مالکی‌نژاد به مداحی می‌پردازد گفت: همچنین سخنران آستان مقدس امامزاده شاه احمد قاسم(ع)، حجت‌الاسلام سقازاده است و برادر آبیار هم مداحی خواهد کرد.
وی ادامه داد: حرم مطهر علی بن جعفر(ع) هم در این شب‌ها میزبان خیل عظیم دوستداران و عاشقان مکتب فاطمی است، در این بقعه متبرکه حجت‌الاسلام ضیایی سخنرانی و برادر میرزایی مداحی می‌کند.
موسوی قیداری عنوان کرد: آستان نورانی امامزاده موسی مبرقع(ع) هم با سخنرانی حجت‌‌الاسلام صدر و مداحی برادر محمدی در این شب‌ها میزبان سوگواره یاس نبوی است.
سرپرست اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم خاطرنشان کرد: در مسجد جامع قم نیز حجت‌الاسلام بخشنده سخنرانی می‌کند و برادر برزگر به مداحی می‌پردازد همچنین آستان مقدس امامزاده احمد(ع) میانی هم با سخنرانی حجت‌الاسلام امانی و مداحی برادر روشن‌بین میزبان عزاداران خواهد بود.
وی با بیان اینکه سوگواره یاس نبوی در آستان مقدس امامزاده جعفر غریب(ع) هم با سخنرانی حجت‌الاسلام مدنیان و مداحی برادر رجبی، مجری سوگواره یاس نبوی است گفت: حجت‌الاسلام هاشمی هم در بقعه علی بن بابویه سخنرانی خواهد کرد.
موسوی قیداری افزود: در بقعه متبرکه چهار امامزاده هم حجت‌الاسلام حسن‌زاده سخنرانی و برادر شریفی مداحی می‌کند.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top