کد خبر: 313069
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

فاطمیه تا فاطمیه در حرم امامزاده ابراهیم(ع) - حرکت دسته عزاداری شاه سید علی(ع) به سمت حرم مطهر

قم پرس ؛ حجت‌الاسلام محسن فاطمیان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرای مرضیه(س)، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل سازمان اوقاف و امور خیریه سوگواره یاس نبوی را برای این مناسبت تدارک دیده است.

وی افزود: بر این اساس در حرم مطهر امامزادگان ابراهیم و محمد(ع)، مراسم عزاداری از فاطمیه اول شروع شده و تاکنون ادامه دارد.

مدیر اجرایی این بقعه متبرکه با بیان اینکه هفته گذشته مراسمی با سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسین مومنی در حرم مطهر برقرار بود گفت: در فاطمیه دوم هم آیین سوگواری با سخنرانی حجت‌الاسلام بدر و مداحی برادر سعید شعبانی تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: در جوار این بقعه متبرکه ایستگاه صلواتی هم به مناسبت ایام فاطمیه برپا شده و با چای و کیک از زائران پذیرایی می‌کند همچنین عزاداران هر شب مهمان ضیافت شام هستند.

فاطمیان در ادامه به برنامه‌های آستان مقدس امامزاده سید علی(ع) در ایام شهادت حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: در این بقعه متبرکه هم از یکشنبه ششم بهمن ماه مراسم عزاداری بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برپا شده و تا چهار شب ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در آستان مقدس این امامزاده واجب‌التعظیم، حجت‌الاسلام حسنی سخنرانی و برادر سیفی مداحی می‌کند.

فاطمیان افزود: همزمان با دو شب پایانی این مراسم، ضیافت شام برای عزاداران تدارک دیده شده و در روز شهادت هم سفره ضیافت ناهار گسترده می‌شود ضمن اینکه قرار است همزمان با ظهر روز شهادت حضرت زهرا(س)، دسته عزاداری از حرم شاه سید علی(ع) به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) حرکت کند.

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top