آخرین اخبار

کد خبر: 313154
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۳:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز با ٧۰ میلیارد تومان بدهی بزرگترین بدهکار تامین اجتماعی


 

جعفر سمساری مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تامین اجتماعی استان هم اکنون بیش از ٩۰۰ میلیارد تومان بدهی معوقه قطعی دارد که شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز با ٧۰ میلیارد تومان بزرگترین بدهکار تامین اجتماعی محسوب می شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، جعفر سمساری در کنفرانس خبری با خبرنگاران رسانه ها بمناسبت ایام دهه فجر با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: هم اکنون ۶٩٧ هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی استان هستند که ۴۰۶ هزار نفرشان را بیمه شدگان اجباری تشکیل می دهد.

 

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی بیش از ۵۰هزار کارگاه فعال دارای کدکارگاه با ۴۰۶ هزار بیمه شده اجباری دارد، افزود: در سال رونق تولید، ١٣ هزار نفر بر تعداد بیمه شدگان اجباری استان افزوده شده است.

 

 

جعفر سمساری اظهار کرد: در سال جاری تامین اجتماعی فعالیت خود را در سطح خوبی آغاز کرد و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است که در مقایسه با سال قبل بیمه شده اجباری ۱۳ هزار نفر افزایش یافته است.

 

وی از افزایش شاغلان در کارگاه های تولیدی استان نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: تعداد کارگاه های فعال بیمه‌پرداز در استان بالای ۵۰ هزار واحد است.

 

سمساری تعداد مستمری بگیران استان را ۱۸۴ هزار و ۸۶۶ نفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا دی ماه، ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان مستمری برای این افراد پرداخت شده است.

 

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از کاهش مقرری بگیران بیکاری در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۳ هزار و ۹۶۰ نفر از تامین اجتماعی مقرری بیکاری دریافت کرده اند که این میزان در سال جاری به ۱۱ هزار و ۸۶۴ نفر کاهش یافته و برای این تعداد افراد ۱۷۰ میلیارد تومان تا دی ماه مقرری بیکاری پرداخت شده است.

 

وی توسعه خدمات غیرحضوری را یکی از مهم ترین برنامه های سازمان اعلام کرد و افزود: از یک میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده کاغذی ۵۴ درصد آن به پرونده الکترونیک تبدیل شده است و در چند شهرستان هم این طرح پایان یافته است.

 

سمساری خاطرنشان کرد: همچنین ۸۰ درصد احکام صادره توسط سازمان برای کارفرمایان و مشتریان به صورت الکترونیکی انجام می شود که در این راستا در سال جاری تا آخر دی ماه ۱۶۷ هزار ابلغ صادر شده است که ۱۳۲ هزار آن به صورت الکترونیکی می باشد.

 

واگذاری زمین جهت احداث بیمارستان 300 تختخوابی به کابوس تبدیل شده است

مدیردرمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در مورد بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی این سازمان گفت: مساله واگذاری زمین جهت احداث این بیمارستان تبدیل به یک کابوس شده است .

نیکنامی افزود: در سال ۸۸ هیات وزیران ساخت این بیمارستان را مصوب کرد و قرار بر این بود که زمین آن توسط استانداری آذربایجان شرقی تامین شود که تا امروز بر اثر عدم همکاری مقامات استانی زمین تهیه نشده است و اعتبار تخصیص یافته برای ساخت بیمارستان نیز عودت می یابد.

 

 

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای درمان بیمه شدگان در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال در طول ۱۰ ماه گذشته این میزان را برای درمان هزینه کرده ایم و پیش‌بینی می شود تا پایان سال به ۱۲۰۰ میلیارد تومان برسد.

 

جمال الدین نیکنامی خاطرنشان کرد: سه مرکز درمانی در شهرستان های ملکان،عجب‌شیر و هشترود احداث کرده ایم که تا یک ماه آینده افتاح می شود.

 

 

 

وی در مورد بدهی سازمان به مراکز طرف قرارداد گفت: بدهی ما از بابت سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان بود که ماه گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم و ۶۰ درصد بدهی ۶ ماهه امسال را نیز پرداخت کرده ایم.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top