کد خبر: 313435
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

افتتاح فاز سوم خط یک متروی تبریز


 

 

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فاز سه خط یک مترو تبریز افتتاح می شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، فاز سه خط یک مترو تبریز پنجشنبه 24 بهمن ماه و با حضور مقامات کشوری، ملی و مدیران استانی مورد افتتاح قرار می گیرد.

خط یک مترو تبریز به طول 17.2کیلومتر با تعریف سه فاز از منطقه ائل گلی آغاز شده و تا منطقه لاله ادامه دارد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه پیش از این از افتتاح این خط درپایان سال خبر داده بود و امروز با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم های متعدد با تلاش مهندسان داخل کشور و استفاده از توان شرکت های داخلی یک ماه پیش از زمان وعده داده شده این پروژه آماده افتتاح است.

پیش از این ایستگاه های یک تا 11 این خط یعنی از منطقه ائل گلی تا ایستگاه میدان ساعت با تعریف ایستگاه های عبوری در طی سال های گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته بود.

با تلاش های صورت گرفته در طول دو سال گذشته، عملیات عمرانی در فاز سه خط یک یعنی ازایستگاه میدان ساعت تا ایستگاه نور ( ایستگاه پایانی)قوت گرفته است و این فاز با شکستن رکورد ریل گذاری در سال گذشته و پیشرفت قابل ملاحظه

در طول یک سال اخیر با ایستگاه عبوری به مرحله افتتاح رسیده است.

بهره مندی مسافرین غرب و جنوب غرب تبریز از خدمات بهینه حمل و نقل عمومی یکی از اصلی ترین دغدغه های سازمان قطار شهری در دوسال گذشته بود و امروز مردم این منطقه نیز می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

این خط به طول ۱۷٫۲ کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل ۱۸ ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است.

آیین افتتاح این پروژه عظیم شهری همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه (ص) و قیام تاریخی مردم قهرمان تبریز در ایستگاه میدان کهن به عنوان یکی از قدیمی ترین میدان های تبریز با حضور مقامات ارشد کشورو استانی و اقشار مختلف مردم برگزار می شود.+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top