آخرین اخبار

کد خبر: 313450
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

اجرای 234 هکتار پروژه نهال‌کاری در حسین آباد نیزار

رئیس اداره مرتع اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از اجرای پروژه نهال‌کاری 234 هکتاری در منطقه حسین‌آباد نیزار با اعتباری بالغ بر 735 میلیون تومان خبرداد.

علی‌نقی گویا  با اشاره به اجرای پروژه نهال‌کاری 234 هکتاری در منطقه حسین‌آباد نیزار با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی اظهار کرد: این پروژه از تاریخ یکم آبان‌ماه 98 شروع شده و در 12 آذرماه به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی این پروژه نهال‌کاری، افزایش تولید علوفه و حفظ آب و خاک منطقه است، اضافه کرد: در منطقه حسین‌ آباد در گذشته اجرای پروژه‌های قرق بیولوژیکی دنبال و اکنون اجرای پروژه نهال‌کاری موجب تقویت ظرفیت‌های این منطقه شده است.

رئیس اداره مرتع اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از اختصاص بیش از 735 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه نهال‌کاری در منطقه حسین آباد یاد کرد و گفت: استمرار این اعتبارات می‌تواند موجب بهبود و اصلاح مراتع استان قم در آینده نزدیک شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه حسین‌آباد نیزار در صورت مراقبت نشدن می‌تواند به یکی از کانون‌های تولید ریزگرد تبدیل شود، خاطرنشان کرد: در این منطقه اجرای دو هزار هکتار پروژه نهال‌کاری دیگر نیاز است که این پروژه طی سال‌های آینده با تخصیص اعتبارات لازم دنبال خواهد شد.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top