کد خبر: 313474
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۴۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

از 338 نفر ثبت نام کننده در مرکز حوزه انتخابی تبریز،اسکو و آذرشهر ۱۵۰ نفر تایید شدند


 

بهروز مهدوی فرماندار تبریز گفت : ۳۳۸ نفر ثبت نام کننده در مرکز حوزه انتخابی تبریز،اسکو و آذرشهر وجود داشت که ۱۵۰ نفر تایید شدند، ۵۰ نفر انصراف دادند که جمعا حدود ۴۴ درصد تایید و ۴۶ درصد رد و انصرافی داشته ایم.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اقتصاد آینده ، بهروز مهدوی فرماندار شهرستان تبریز درکنفرانس خبری با خبرنگاران ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قبل گفت: مردم با همه نا مساعدی وضعیت جوی استان در خیابان ها حاضر شده بودند و باز هم اقتدار خود را برای دشمن نشان دادند .

 

وی افزود: خوشبختانه امروز ما توانستیم قبل از اعلام زمانبندی نتایج نامزدهای حوزه انتخابی تبریز، اسکو، آذرشهر و همچنین شعب های اخذ رای را نهایی کنیم.

 

مهدوی گفت: کل مرکز انتخابیه دارای ۱۰۰۲ شعبه است که ۷۹۹ شعبه در شهرستان تبریز وجود دارد که از این تعداد شعب، ۷۷ شعبه در روستاها ، سردرود و باسمنج،۳۹ شعبه در خسروشاه و روستاهای اطراف و ۶۸۳ شعبه درشهر تبریز فعالیت خواهند کرد.

 

فرماندار تبریز ادامه داد: این آمار نسبت به گذشته متفاوت است چراکه دوره قبل ما ۲۰ شعبه سیار داشتیم که در این دوره به دلایلی همچون انتقادات و اعتراضاتی که نسبت به تقلب وجود داشت ناچارا تعدادی از این شعبات کاهش داده و به شعبه های ثابت اضافه کردیم.

 

وی خاطرنشان کرد: ما امسال سه دوره انتخابات را مطالعه کردیم تا دلیل اصلی دیر اعلام شدن نتایج را پیدا کنیم که در این دوره توانستیم ۱۰۰ شعبه افزایشی داشته باشیم که یک اقدامی بزرگ هم از نظر وزارت کشور و هم هیئت اجرایی محسوب می شود.

 

وی با اعلام آخرین آمار واجدین شرایط رای دادن در تبریز گفت: ۱میلیون و ۳۷۹هزار و ۷۷۰ نفر، تعداد واجدین شرایط در حال حاضر در تبریز است که به طور میانگین می توان گفت نزدیک ۷۰ درصد جمعیت هر شهرستان تعداد واجدین شرایط آن منطقه محسوب میشود.

 

مهدوی گفت: در فرمانداری ستاد رصد تبلیغات ایجاد کرده ایم که این ستاد ۱۴ کمیته دارد که ۱۰ کمیته در مناطق دهگانه شهر مستقر هستند و همچنین ۴ کمیته ضربتی داریم.

 

 

او در ادامه گفت: برای ثبت نام کنندگان ما نشست توجیهی برگزار کردیم و تمامی موارد قانونی و مسائل مجاز تبلیغاتی را اعلام کردیم.

 

مهدوی در رابطه با قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی انتخاباتی گفت: قانون جدیدی که در این دوره عمل خواهد شد بسیار خوب است و محتوای قانون این است که هر نامزد یک شماره حساب و یک مسئول امور مالی به فرمانداری معرفی کند تا تمامی دخل و خرج این نامزد از این حساب برداشت و واریز شود و همچنین باید افراد به ما تمامی عملکرد را اعلام کنند تا ما نیز به وزارت کشور اعلام کنیم.

 

وی اذعان داشت: از بامداد روز پنجشنبه تا هفته بعد یعنی از ۲۴ تا ۳۱ بهمن ماه مجموعا ۷ روز به طور قانونی نامزدین حق تبلیغات در سطح شهر را دارند اما در رابطه با نوع تبلیغات طی قانون صادر شده تمامی آثار تبلیغاتی نباید بیش از ۵۰×۷۰ باشد. و محتوی تبلیغات توسط اداره ارشاد بررسی و مجوز چاپ صادر خواد شد .

 

فرماندار تبریز ادامه داد: نامزد های در هر منطقه شهر تبریز فقط یک ستاد میتوانند ایجاد کنند مگر اینکه یک ستاد خواهران و برادران باشد که جمعا ۲ ستاد می شود و همچنین در محل ستاد عکس یا دست نوشته مربوطه باید با اندازه قانونی مطابقت داشته باشد.

 

مهدوی افزود: ما در فرمانداری ستاد رصد تبلیغات ایجاد کرده ایم که این ستاد ۱۴ کمیته دارد که ۱۰ کمیته در مناطق دهگانه شهر مستقر هستند و همچنین ۴ کمیته ضربتی داریم.

 

او یادآور شد: هرگونه تبلیغات در محل های غیرمجاز بدون اطلاع به نامزد پاکسازی شده و تخلف محسوب می شود، در تیم ستاد رصد تبلیغات دستگاه فضایی، هیئت اجرایی، هئیت نظارت، شهرداری، نیروی انتظامی، ارشاداسلامی و فرمانداری سهیم هستند و فعالیت خواهند کرد.

 

وی گفت: در همه شعبه های سطح شهر اتاقک هایی ایجاد کردیم تا شهروندان راحت و بطور مخفی رای خود را بدهند، اکثر شعبات ۷ نفره خواهد بود و در هر شعب بازرس،کاربر ذخیره و ۳‌نفر نیز از عوامل نیروی انتظامی حضور دارند.

 

فرماندار تبریز اضافه کرد: بحث شمارش آرا با دقت بسیار و به صورت آنلاین انجام می شود، ما برای افراد دخیل در شمارش آرا، دوره های آموزشی برگزار کردیم که گواهی آموزش نیز صادر خواهد شد.

وی از اخذ رای مردم توسط یک دستگاه ویژه خبر داد و افزود: صورتجلسات شعبات از طریق این دستگاه وطنی پرینت گرفته شده و با خوانش و اسکن کارت ملی، عملیات اخذ رای صورت خواهد گرفت زیرا مجهز به امکانات ویژه و استفاده از اینترانت به صورت آنلاین بوده و هک شدن آن در حد صفر است.

 

فرماندار تبریز در پایان اظهارات خود از تخلف انتخاباتی ۳۸ نفر از کاندیداها سخن به میان آورد و تاکید کرد: در مدت غیر تبلیغات برای دو نفر از آنها پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

 

به گفته وی، علیرغم اخبار و اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تشکیل ائتلاف های مختلف، هیچ ائتلاف رسمی در فرمانداری تبریز به صورت رسمی به ثبت نرسیده است!

 

وی افزود: نامزدها به اعضای هر ۶ شعبه یک نماینده می توانند بفرستند اما نمایندگان نامزد حق دخالت در شعبه و فرایند رای گیری ندارند.

 

مهدوی خاطرنشان کرد: همچنین احتمال برگزاری انتخابات دور دوم نیز وجود دارد. و فرمانداری آمادگی این را دارد که یکماه بعد از اولین مرحله ، مرحله دوم انتخابات را برگزار کند .+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top