کد خبر: 313490
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۲۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

۶۷۷ میلیاردتومان برای پروژه های صنعت برق مازندران سرمایه گذاری شد

به گزارش خبرنگار مهر، حسین افضلی عصر پنجشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق با بیان اینکه نیروگکه ۵۰۰ مگاواتی سرخ رود را از نیازهای مهم برای رفع افت ولتاژ برق در منطقه بیان کرد و گفت: عقب ماندگی در بخش تولید و شبکه‌های برق داریم و با کمبود حدود ۸۰۰ تا هزار مگاوات برق مواجه هستیم که با ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سرخ رود بخشی از آن تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: امروز دو نیروگاه با مجموع ۵۰ مگاوات وارد مدارد شد وبرای شش پروژه برق نیز ۲۶۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری شد و مجموع اعتبارات نیروگاه و پروژه‌ها برق به ۶۷۷ میلیارد تومان رسیده است که رکورد دستگاه‌های اجرایی را از نظر اعتباری و ریالی به خود اختصاص داده‌ایم.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران با اظهار اینکه ۲۰۰ مگاوات نیروگاه با اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومان تا تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود، گفت: در حوزه شبکه برق نیز ۱۹ پروژه در دست اقدام داریم که ۳۵۷ میلیارد تومان تاکنون برای ان هزینه شده و ۶۲۲ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارند.

افضلی تصریح کرد: با اجرای پروژه‌های در دست اقدام ۱۷۳ هزار مشترک جدید را می‌توان جذب کرد و از ۲۱۹ مگاوات اعمال خاموشی به ارزش ۵۰ میلیارد تومان پیشگیری می‌شود.

وی نقش پروژه‌های اجرا شده را در کاهش تلفات انرژی مفید دانست و گفت: این طرح‌ها سبب صرفه جویی ۴۴.۸ مگاواتی به ارزش ۷۴ میلیارد ریال شده است.

وی میزان اشتغال زایی طرح‌های صنعت برق را ۹۴۶ نفر بیان کرد.

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top