آخرین اخبار

کد خبر: 313639
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۸:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

طراحی دستگاه از کار انداختن خودرو مجرمان در اصفهان

طراحی دستگاه از کار انداختن خودرو مجرمان در اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان از طراحی و ساخت نخستین دستگاه مکانیزه از کار انداختن خودروی مجرمان با همکاری یکی از محققان داخلی در دفتر تحقیقات کاربردی این فرماندهی خبر داد.

سردار" مهدی معصوم بیگی" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته در دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، نخستین نمونه از دستگاه متوقف کننده خودرو مجرمان طراحی و ساخته شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به تاثیر بسیار زیاد این دستگاه در اجرای بهتر ماموریت های پلیس گفت: این دستگاه می تواند در حوزه های مختلفی همچون پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی، پلیس مبارزه با مواد مخدر و دیگر بخش های انتظامی مورد استفاده قرار گیرد.

سردار معصوم بیگی، عملکرد سریع و کم هزینه در دستگیری مجرمان، تقویت سلاح های دفاعی پلیس، افزایش دقت و عملکرد ماموران پلیس در اجرای ماموریت، افزایش اقتدار پلیس، ایجاد امنیت بیشتر برای شهروندان و جلوگیری از فرار سارقان و قاچاقچیان مواد مخدر و کالا را از مهمترین اهداف ایده ساخت این دستگاه برشمرد.

وی از ثبت مالکیت معنوی این دستگاه در اداره ثبت اختراع سازمان اسناد و املاک کشور خبر داد و افزود: ساخت تجهیزات پلیسی مورد نیاز به منظور اجرای بهتر ماموریت ها توسط نخبگان و متخصصان داخلی یکی از سیاست ها و راهبردهای اصلی نیروی انتظامی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امروز پلیس اصفهان، پیشتاز در اجرایی کردن راهبرد هوشمند سازی پلیس است گفت: بحمدالله نیروی انتظامی اقدامات بسیار خوبی در حوزه هوشمندسازی انجام داده و با تقویت و تجهیز واحدهای عملیاتی و اجرایی پلیس به تجهیزات و فناوری روز و همچنین اشرافیت کامل نیروها بر شرایط جامعه دیگر مجرمان و متخلفان در امان نبوده و در سریع ترین زمان ممکن دستگیر و تحویل قانون می شوند.

سردار معصوم بیگی در پایان با بیان اینکه، پلیس اصفهان آمادگی کامل دارد تا از ظرفیت نخبگان، محققان و پژوهشگران ، اساتید دانشگاهی و دانشجویان در راستای انجام بهتر ماموریت نظم و امنیت استفاده کند اذعان کرد: پلیس، حامی پژوهش های کاربردی در حوزه نظم و امنیت است و محققان، نخبگان، پژوهشگران و دانشجویان عزیز می توانند برای همکاری و مشارکت در طرح های تحقیقاتی مرتبط با نظم و امنیت به دفتر تحقیقات کاربردی پلیس اصفهان مراجعه کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top