آخرین اخبار

کد خبر: 313646
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۲۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

معاون وزیر بهداشت آمادگی مقابله با کرونا در قم را بررسی کرد

دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت به عنوان نماینده وزیر بهداشت در سفری یک روزه به قم وضعیت آمادگی دانشگاه علوم پزشکی قم در رابطه با بیماری کرونا ویروس را بررسی کرد.
دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ابتدای جلسه هیات رئیسه این دانشگاه با حضور نماینده وزیر بهداشت، از خدمات صادقانه پرستاران و پزشکان با وجود مطالبات معوقه، تشکر و قدردانی کرد.

حضرتی نیز در جلسه هیات رئیسه دانشگاه و کمیته بحران به بررسی میزان تجهیزات پزشکی و لوازم حفاظت فردی دانشگاه پرداخت و جهت پیگیری موارد لازم جهت پاسخگویی بهتر در رابطه با بیماری کرونا ویروس قول مساعد داد.

وی در ادامه توصیه های لازم برای تریاژ بیماران حاد تنفسی، پذیرش، بستری و ترخیص آنان ارائه داد.

حضرتی سپس از بیمارستان کامکار و بیمارستان فرقانی که فوکال پوینت بیماران حاد تنفسی استان قم است بازدید و با پزشکان و پرستاران و بیماران گفت و گو و از نحوه خدمت رسانی به بیماران بستری اطلاع حاصل کرد.

وی در جلسه ای دیگر با حضور معاون درمان دانشگاه، مدیر پرستاری، رئیس دانشکده پرستاری، معاون اورژانس ١١٥ ، مدیران خدمات پرستاری بیمارستان های استان قم، هیات مدیره نظام پرستاری قم و کارشناسان کنترل عفونت ضمن تشکر از خدمات ارزنده ای که در این چند روز به بیماران توسط کادر درمان ارائه شده، توصیه های لازم را به مسئولین و روسای پرستاری استان متذکر شد.

در پی فوت دو بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در قم، قرارگاه پدافند زیستی قم با حضور استاندار و معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد و برنامه‌های مختلف برای کنترل و مراقبت‌های لازم صورت گرفته است.

در همین ارتباط مدارس، دانشگاه ها و مراکز حوزه‌های علمیه قم امروز پنجشنبه و همچنین شنبه پس فردا تعطیل اعلام شد.

مسوولان مختلف کشوری و استانی با تاکید بر ضرورت بیش از پیش رعایت نکات و توصیه های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا، از تلاش همه جانبه برای مهار و کنترل آن خبر داده اند./+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top