آخرین اخبار

کد خبر: 313656
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

وزیر خارجه هلند: همبستگی خوبی بین مردم ما و ایرانیان وجود دارد

 اِستف بِلوک روز جمعه در دیدار با استاندار اصفهان در محل استانداری افزود: اگرچه روابط ایرانیان و مردم کشور هلند بی‌تاثیر از سیاست‌های بین المللی نیست، اما با این حال ۲ کشور می‌توانند از لحاظ اقتصادی، تولیدی و گردشگری مراودات خود را افزایش دهند.

وی با اشاره به اینکه کشورش برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ در هر کشوری، مباحث ارتباطات اجتماعی را مد نظر قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با کاهش تنش‌ها در منطقه شاهد ارتقای مراودات با ایران باشیم.

بلوک اظهارداشت: ایران و هلند در زمینه‌های مختلفی مانند صنعت آب و یا رشته دوچرخه سواری در ورزش با هم مراوده دارند و این موضوع می‌تواند در صنعت کشاورزی هم تسری یابد.

وی ادامه داد: در روزهای پیش رو دیدارهایی با رییس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران خواهیم داشت تا در مقوله‌های مختلف و در راستای بهبود روابط بحث و تبادل نظر شود.

وزیر امور خارجه هلند پس از این دیدار به همراه هیات همراه از آثار تاریخی کلانشهر تاریخی اصفهان همچون میدان نقش جهان بازدید کرد.

وزیر امور خارجه دولت پادشاهی هلند به منظور مذاکره با مقامات ایرانی به کشورمان سفر کرده است ،در این سفر درباره روابط دوجانبه، تحولات منطقه و مسائل بین‌المللی میان وزرای امور خارجه ایران و هلند گفت‌وگو خواهد شد.  

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه آبان ماه امسال به منظور برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای سیاسی میان ایران و هلند عازم لاهه شد، وی در آن سفر با همتای هلندی و استف بلوک وزیر امور خارجه هلند دیدار و گفت‌وگو کرد.  

گفت‌وگوهای سیاسی، چارچوب تبادل نظر سازمان‌یافته‌ای است که معمولا هر ۶ ماه یک بار در پایتخت دو کشور برگزار می‌شود.

آندره هاسپلز معاون سیاسی وزارت امور خارجه هلند آبان ماه سال گذشته برای برگزاری دور دوم گفت‌وگوهای سیاسی به تهران سفر کرده بود و با معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر کرد.  

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top