آخرین اخبار

کد خبر: 313679
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۳۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

نمایندگان قم در مجلس یازدهم مشخص شدند

بیژن سلیمان پور شنبه شب درگفت و گو با ایرنا  ضمن تقدیر از حضور گسترده و انقلابی مردم قم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: مردم انقلابی قم یکپارچه در این انتخابات متحد شدند و مانند دوره‌های قبل با حضور گسترده در انتخابات، حماسه ای بزرگ و در تراز انقلاب اسلامی خلق کردند.

وی با اشاره به نتیجه نهایی شمارش آرا در حوزه انتخابیه قم ادامه داد: آقایان احمد امیرآبادی فراهانی با ۲۱۸ هزار و ۳۱۵ رای، مجتبی ذوالنوری با ۲۰۴ هزار و ۷۵۸ و علیرضا زاکانی با ۱۹۰ هزار و ۴۲۲ رای حائز اکثریت آرا شدند و از حوزه انتخابیه قم به عنوان نمایندگان این استان به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

وی  اظهار داشت: در انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز آیت الله محمد یزدی با ۲۴۹ هزار ۴۶۴ رای به عنوان نماینده استان قم در مجلس خبرکان رهبری از سوی مردم استان برگزیده شدند.

سلیمان‌پور گفت: فرایند شمارش آرا بلافاصله پس از پایان رای گیری آغاز شد و این کار با دقت بسیار انجام شد که با گذر فرایند قانونی، شمارش و ثبت آرا در سامانه در کمترین زمان ممکن انجام شد.

وی  مشارکت مردم قم در انتخابات را ۴۳ درصد اعلام کرد و گفت: این مشارکت در حالی رقم می خورد که این استان در روزهای اخیر درگیر ویروس کرونا بود که این میزان مشارکت با توجه به شرایط استان بسیار قابل قبول است.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده در استان و همچنین وحدت و هماهنگی میان تمام بخش های استان، این انتخابات یکی از بهترین انتخابات از نظر امنیت، نظم و صحت برگزاری بود.

سلیمان‌پور افزود: تایید نهایی انتخابات به عهده شورای نگهبان است که با طی فرایندهای قانونی، به طور قطع در مهلت مقرر این کار انجام می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روزجمعه دوم اسفندماه هم‌زمان با سراسر کشور در۶۶۹ شعبه اخذ رای استان قم برگزار شد.

قم دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top