آخرین اخبار

کد خبر: 313700
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ ۲۰:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

چگونگي مواجهه با شرايط تحريم در دومين نشست كارگروه تخصصي نفت، گاز، پتروشيمي و صنايع وابسته بررسي شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، این نشست به ریاست "حجت ‌میرزایی" معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیران ارشد و مدیران حوزه نفت، گاز و پتروشیمی زیرمجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  به میزبانی پتروشیمی جم در دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد.

 میرزایی در این نشست بر لزوم هم اندیشی و نشست های متعدد در خصوص بررسی وضعیت بازارهای جهانی وتاثیر تحریم ها بر صنعت تاکید  کرد .

وی ،  ارائه راهکار و انتقال تجربیات را از سوی مدیران شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  ضروری دانست .

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : درگذشته در شرایط تحریم، پتروشیمی‌ها بیشترین سازگاری‌ را داشته ‌اند و با وجود دسترسی به آب‌های آزاد و گاز طبیعی، و همچنین با توجه ویژه به حوزه خودکفایی اقدامات مهمی در این زمینه انجام ‌شده است ازاین‌ رو انتظار می‌رود در این شرایط اقتصادی عملکرد مثبتی داشته باشیم.

میرزایی تاکید کرد : در حال حاضر شرکت‌های پتروشیمی به ‌رغم شرایط و مشکلات فعلی نسبت به سایر شرکت‌ها به لحاظ نقدینگی در شرایط بهتری قرار دارند و لازم است با کاهش هزینه‌ها، توجه به مقوله خودکفایی و افزایش تولید محصولات داخلی و اتمام پروژه‌های ناتمام فرصتی فراهم شود تا با حفظ شرایط موجود  بتوانیم در کنار و همگام با سهامداران و بازنشستگان معزز کشور مشارکت فعال داشته باشیم.

مدیرعامل پتروشیمی جم  نیز در این نشست با اشاره به جایگاه ویژه پتروشیمی جم در حوزه تولید محصولات پلیمری و شیمیایی و صادرات در میان پتروشیمی‌ها گفت: پتروشیمی جم با تولید سالیانه 1 میلیون و 320 هزار تن اتیلن در سال جایگاه ششم دنیا را به خود اختصاص داده است که در این شرایط کسب و کار و مقوله بازار، نباید رقبا را فراموش کرد و همواره باید در راستای توسعه و پیشرفت گام برداشت.

"محمدرضا سعیدی" ادامه داد: فاز دوم پتروشیمی جم پروژه ABS&RUBBER با پیشرفت 73 درصدی به‌سرعت در حال اتمام است، همچنین باتوسعه و پیشرفت فاز سوم پروژه یک میلیارد دلاری PDH/PP در آینده ، و راه‌اندازی این فازها به‌صورت یکپارچه شرکت پتروشیمی جم مجموعه فاخری را ایجاد می کند . 

وی افزود: پتروشیمی جم به رغم همه مشکلات، در سال 98 رکورد تولید را در واحدهای تولیدی پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن سنگین و سبک خطی به ثبت رسانده است و هدف مجموعه پتروشیمی جم در پایان سال 98 جابه جایی رکورد تولید سال 96 است.

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top