کد خبر: 313726
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۴۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

رفع تصرف اراضي 12 ميلياردي در آستانه‌ اشرفیه

رفع تصرف اراضي 12 ميلياردي در آستانه‌ اشرفیه

گروه استان‌ها - گیلان - فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف 600 متر مربع از اراضی ملی به ارزش 12 ميليارد ريال در شهرستان آستانه‌ اشرفیه خبر داد.

 

سردار "عزيزاله ملكي" در گفت‌‌ وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت : در پي دريافت خبري مبني بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستا‌های شهرستان آستانه‌اشرفيه، بررسي موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: ماموران ضمن هماهنگی قضائی به همراه كارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامي اعزام شدند.

وی بيان داشت: در بازدید از زمين مورد نظر مشخص شد فردي 600 متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غير قانوني آن را با سيم‌خاردار و پرچین محصور کرده است.

سردار ملكي ادامه داد: با حكم قضائي و به استناد تبصره يك ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

وی با اشاره به اينكه در خصوص اين پرونده متهم 51 ساله دستگير و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفي شد تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش زمین تصرف شده 12 میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان گيلان در پايان خاطرنشان کرد: زمين‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندي از نعمت‌هاي خدادادي با هدف رسيدن به سود‌هاي كلان اقدام به تصرف زمين و منابع طبيعي مي‌كنند كه براي مقابله با اين مشكل، همكاري همه مردم و دستگاه‌هاي نظارتي الزامي است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top