آخرین اخبار

کد خبر: 314026
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۰۵
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

حضور موثر روحانیت در کنار مردم و امدادگران سلامت ادامه می یابد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، با صدور دستورالعملی هفت ماده‌ای خطاب به تمام مدارس علمیه، ضمن تاکید بر لزوم رعایت همه اصول بهداشتی گفت: حضور موثر روحانیت و حوزه درکنار مردم عزیز و امدادگران سلامت باید ادامه یابد.

به گزارش روز شنبه مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی در پیامی به معاونان و مدیران حوزه های علمیه در استان ها و شهرستان ها و مراکز و موسسات قم واستان ها به تبیین وظایف و برنامه های حوزه در این ایام پرداخته و تاکید کرده است: بهره گیری از این بحران و تبدیل آن به فرصتی زیبا و ارزشمند و معنوی با تضرع و ابتهال به پیشگاه ذات ربوبی و توسل به اولیای الهی و اهتمام به دعا و مناجات و اذکار و اوراد معتبر در این ماه های شریف وظیفه همه ما است و زنده داشتن روح امید و نشاط و تقویت رویکرد معنوی و اخلاقی و تعاون و تکافل اجتماعی و مهربانی و شفقت نیاز امروز و فردا است و حوزه باید درهمه این ها الگو و پیشاهنگ باشد.

در ادامه این پیام  آمده‌است: باهماهنگی های لازم با مسئولان محترم و ستاد بحران حوزوی در قم و با نهادهای حوزوی و فرهنگی و دینی برنامه ریزی در زمینه امداد و مشاوره نیازمندان دربیمارستان ها و کمک های فکری وتبلیغی و مشاوره های معنوی و عبادی و دینی استمرار و تداوم یابد و حضور موثر روحانیت و حوزه درکنار مردم عزیز و امدادگران سلامت باید ادامه یابد.

پیام حاکیست: درتفقد از عزیزان مبتلا و درگیر با کرونا و مشکلات بویژه استادان ارجمند و طلاب گرامی  و همکاران بزرگوار واحوال پرسی و هرگونه  مساعدت ممکن و راهنمایی سعی بلیغ بعمل آید و نتایج گزارش شود.تا آنجا که میسر است برنامه های علمی و تربیتی و آموزشی با بهره گیری از همه تجارب ابتکارات و با هماهنگی های لازم ادامه یابد و روند جاری کمتر لطمه ببیند و  سیره بزرگان و سلف صالح مانند امام راحل و صاحب جواهر در اشتغال به برنامه های علمی در سخت ترین شرایط ترویج شود .

در ادامه پیام  آمده است:  شیوه های نوین تبلیغ و هدایتگری مورد توجه قرار گیرد و با هماهنگی معاونت تبلیغ و دستگاه های تبلیغی برنامه ریزی انجام شود.به واقع امسال تعطیلی وجود ندارد و همه معاونان و مدیران قم و استان ها و مدارس  باید با رعایت همه اصول بهداشتی و بطوردائم در دسترس و پیگیر مسائل باشند وهمکاری همگان با ستاد بحران حوزه و دفتر اجتماعی و معاونت تبلیغ و آموزش و سایر معاونت ها و مدیریت های ستادی موکدا یادآوری می شود.

آیت الله اعرافی در ادامه پیام خود افزوده است: شریان ارتباطی مراکز و مدارس و استادان و مدیران با طلاب عزیزباید زنده و با نشاط و فعال باشد و مدیران دراین زمینه وظیفه مند و مسئولند. به فضل الهی و عنایت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، ملت شریف ایران براین بلا پیروز خواهد شد و بر عزت آن افزوده خواهد گشت و راه اسلام عزیز و انقلاب اسلامی و سرافرازی را ادامه خواهد داد.

به گفته کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا روز جمعه موارد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۴ هزار و ۷۴۷ تن و فوت ناشی از آن نیز به ۱۲۴ تن رسیده و همچنین ۹۱۳ تن بهبود یافته‌اند.

شهروندان باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را به منظور پیشگیری از ابتلا به این ویروس جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌شده، بیش‌ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند.

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top