آخرین اخبار

کد خبر: 314141
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

قطعه جدیدی در آرامستان‌های قم ساخته نشده‌ است

مدیرعامل سازمان آرامستان های قم با رد شایعات رسانه‌های غربی در احداث قطعات جدید از جمله یک قطعه بحران در آرامستان بهشت معصومه قم گفت: در سال ۹۸ هیچ قطعه جدید یا قطعه بحرانی در آرامستان بهشت معصومه قم ساخته نشده است.

"سید سیف‌الدین موسوی نیارکی" روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا، بیان کرد: قبرهای قطعه ۴۱ آرامستان بهشت معصومه که به قطعه بحران معروف است از ۴ سال گذشته ساخته‌شده است.

وی اضافه کرد: ساختار قبرهای این قطعه به‌وضوح نشان از این دارد که از مدت ساخته‌شدن آن‌ها چند سال می‌گذرد اما به دلیل اینکه بحرانی در قم رخ نداده مورداستفاده قرار نگرفته است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری قم افزود: این قطعه برای کنترل وضعیت میدانی بحران در شرایطی در نظر گرفته‌شده که در صورت بروز یک اتفاق غیرمترقبه مانند زلزله، سیل و غیره تعداد زیادی از شهروندان جان خود را از دست بدهند.

وی بیان داشت: مردم باید در برابر ویروس شایعاتی که توسط برخی رسانه‌ها دنبال می‌شوند هشیار باشند و آمار و اطلاعات واقعی را از مبادی رسمی دریافت کنند.

موسوی نیارکی همچنین ابراز کرد: این قبرها مخصوص متوفیان کرونایی نیست و قبرهای جاری است، قبرهای بیماران کرونایی استانداردهای خاصی دارد که متوفیان در آن دفن می‌شوند.

به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته برخی شبکه‌های فارسی‌زبان خارج نشین با استفاده از برخی تصاویر که بعنوان تصاویر ماهواره ایی و هوایی مورد استناد قرار گرفت قصد القای این امر را داشتند که آرامستان بهشت معصومه پس از شیوع ویروس کرونا در قم اقدام به خاک‌برداری بخش جدید و وسیعی کرده تا متوفیان این بیماری همه گیر را در آن دفن کند. 

در قم بر اساس آخرین آمار رسمی تا هفته گذشته دست‌کم ۳۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند و صدها نفر اکنون در بیمارستان‌های این شهر و چند برابر این رقم بدلیل داشتن علائم خفیف‌تر در منازل بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی هستند.

کارشناسان و دست اندرکاران مقابله با کرونا در حالی بر ضرورت ماندن مردم در خانه‌ها و رعایت قرنطینگی خانگی تاکید می‌کنند که پیشتر مراجع تقلید نیز عمل به توصیه مسوولان وزارت بهداشت در این خصوص را لازم دانسته‌اند با این حال اغلب این توصیه‌ها در سطح استان قم میان مردم و نهادهای مختلف به شکل کاملاً اختیاری عمل می‌شود و الزام و اجباری درخصوص آن اعمال نمی‌شود، امری که مورد انتقاد کارشناسان قرار دارد.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت نیز با شناسایی هزار و ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار کل مبتلایان به این بیماری به ۱۰ هزار و ۷۵ نفر رسیده است که تاکنون سه هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران بهبودیافته و مرخص شده‌اند.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه در پی اعلام آخرین آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن افزود: آنچه ما توصیه می‌کنیم، کاهش تجمع غیرضروری است. در هر شهر و استانی اگر این صحنه‌ها مشاهده شود، تا یک هفته آینده با خیز تعداد ابتلا مواجه خواهیم بود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: باید توجه بیشتری به افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، داشته باشیم. این گروه، گروه پرخطر در ابتلا به ویروس کرونا هستند و بیشتر افرادی که فوت کرده‌اند بیش از ۶۰ سال سن داشته و به بیماری زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند. خود این افراد هم باید در شرایط شیوع ویروس کرونا، توجه و مراقبت بیشتری انجام دهند.

جهانپور گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۵ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴۲۹ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۲۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 



+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید




Scroll to Top