آخرین اخبار

کد خبر: 314264
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد پشتیبانی، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری، با اشاره به‌اهمیت اجرای طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه از ظرفیت‌های موجود برای اجرای همگانی طرح در استان اقدام کنند.

وی اهمیت اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا را مورد توجه قرارداد و افزود: موفقیت این طرح در گروی مشارکت و اهتمام مردم است که باید از تمام ظرفیت‌های استان برای اجرایی‌سازی آن استفاده شود.

استاندار قم، با تاکید بر اهتمام همه دستگاه‌های اجرایی برای پوشش کامل استان در این طرح ملی، خاطرنشان کرد: از تمام امکانات برای هدایت و تشویق مردم برای ثبت‌نام در این طرح بهره‌برداری شود.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.   

وی به نقش کادر درمانی بیمارستان‌ها و پزشکان فداکار در زمینه کنترل، نگهداری و درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان اشاره کرد و گفت: در زمینه کنترل و رسیدن به نقطه تثبیت روند مبتلایان به کرونا در قم به توفیقات مناسبی در سطح کشور رسیده ایم.

وی افزود: اگرچه در مدت اخیر شاهد فوت برخی از همشهریان و داغدار شدن خانواده آنها بودیم، لیکن ضمن ابراز تسلیت از دست‌دادن این عزیزان، مسئولان و کادر درمانی استان تمام توان خود را به‌کار خواهند برد تا برای کاهش آلام مردم و درمان بیماران قدم‌های موثری برداشته شود.

سرمست با تاکید بر لغو مرخصی و ماموریت‌های مدیران اجرای در ایام نوروز گفت: متاسفانه شاهد ابتلای برخی از کارکنان اداری و فوت تعدادی از آنها بر اثر بیماری کرونا بوده‌ایم و ضمن تسلیت به بازماندگان موظفیم تا با حفظ سنگر خدمت به مردم و ارائه این خدمات به‌صورت الکترونیک به مردم در راستای هدف‌گذاری مهم دولت یعنی تحقق دولت الکترونیک گام برداریم.

وی گفت: کاهش تجمعات، قرنطینه خانگی و پرهیز از حضور در مراسم‌هایی همچون مراسم پنجشنبه آخر سال و ممنوعیت حضور در اماکن مقدس و آرامستان‌ها در راستای کاهش شیوع کرونا بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

وی اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد پشتیبانی، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در راستای قطع زنجیره شیوع کرونا و اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، کلیه مراسم‌ها و تجمعات در قم لغو شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت عصر امروز (۲۸ اسفند) اعلام کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۳۶۱ تن در کشور به‌طور قطعی به‌ویروس کرونا مبتلا شده و یکهزار و ۱۳۵ تن به‌علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۷۱۰ تن نیز بهبود یافته‌اند.

به گفته قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ تن به ویروس کرونا مبتلا و آزمایش آنها مثبت اعلام شده است که با آمار امروز، تعداد افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده و ثابت شده است، در این استان ۱۰۷۴ تن هستند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top