آخرین اخبار

کد خبر: 314293
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ ۱۵:۱۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

قمی‌ها در خانه بمانند، کرونا را شوخی نگیریم

محمد رضا قدیر روز جمعه در گفت و گویی خطاب به شهروندان قمی تاکید کرد: سال نو را به صورت مجازی و تلفنی تبریک بگویید و از امسال عیددیدنی را کنار بگذارید.

وی بیان داشت: اگر مردم رعایت نکنند در همین ایام عید بار دیگر شاهد شلوغی مراکز درمانی و بیمارستانی قم خواهیم بود که فاجعه آور است.

قدیر خطاب به شهروندان قمی تصریح کرد: به عزیزان خود و به بزرگان احترام بگذاریم و دید و بازدید عید را امسال به خاطر حفظ جان آنها انجام ندهیم.

تعداد بیماران کرونایی در قم کاهش یافت

در خبری دیگر، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: تعداد بیماران دارای مشکل های حاد تنفسی و کرونا که در مراکز درمانی قم بستری هستند، تا ساعت ۲۰ روز بیست و نهم اسفندماه به ۶۹۵ تَن کاهش پیدا کرد.

علی ابرازه ضمن‌ اعلام این خبر، اظهار داشت: از مردم درخواست می کنیم که همچنان قرنطینگی خانگی را جدی بگیرند تا آمار روز به روز کمتر شود.

معاون علوم پزشکی قم بیان داشت: روز گذشته ۱۱۵ تًن از بیمارستان های قم با بهبودی کامل مرخص شدند و امیدواریم که با کمک مردم شاهد ریشه کنی این ویروس باشیم.

ابرازه در بخش دیگری از سخنان خود یکی از خواسته های دست اندرکاران علوم پزشکی استان را ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir دانست، و افزود: ۱۸۳ هزار تَن در این سامانه ثبت نام کردند و ثبت نام همه همشهریان در آن ضروری می باشد.

این مقام علوم پزشکی قم گفت: ۶ هزار تَن از افراد ثبت نام کننده نیازمند کمک فوری بودند، و توسط معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان مورد پیگیری قرار گرفتند که این پیگیری ها انجام و وضعیت ۲۰ هزار تَن نیز بررسی و با آنها تماس گرفته شد همچنین وضعیت ۶۷ هزار تَن نیز توسط مراقبان سلامت بررسی شده است.

معاون علوم پزشکی قم در پایان تاکید کرد: سال جدید را با شرکت در کمپین #در_خانه_بمانیم جشن بگیریم و به فکر خود، خانواده و عزیزانمان باشیم./+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top