کد خبر: 314316
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ ۱۹:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

کلاهبرداري 6 میلیاردی به بهانه تجارت

گروه استان ها – تهران بزرگ - سرپرست پايگاه سوم پليس آگاهي از دستگيري کلاهبردار حرفه اي خبر داد و گفت: متهم که خود را تاجر معرفی می کرد از 3 مال باخته 6 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ کارآگاه "کيومرث ناصري" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت : دوم بهمن ماه سال جاري پرونده اي با عنوان کلاهبرداري توسط شعبه دوم بازپرسي دادسراي ناحيه 3 تهران برای رسيدگي تخصصي و دستگيري متهم پرونده به پايگاه سوم پليس آگاهي ارجاع شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکي با حضور در پايگاه به کارآگاهان گفت، حدود 3 ماه پيش براي امور بانکي در مرکز شهر رفته بودم در آنجا با شخصي به نام ناصر آشنا شدم. ناصر بسيار خوش صحبت و خود را تاجر معرفي کرد و ادعاي اعمال نفوذ در دستگاه هاي دولتي و خود را منتسب به برخي از مسئولان معرفی می کرد.

وی توضیح داد: شاکي در ادامه گفت، پس از مدتي که از آشنايي من و ناصر مي گذشت، وي به من پيشنهاد سرمايه گذاري در يک پروژه واردات و صادرات را داد. من هم با اعتمادي که به او پيدا کرده بودم مبلغ يک و نيم ميليارد ريال به حساب او واريز کردم. ولی پس از مدتي تلفن همراهش را خاموش کرد و ديگر خبري از او نداشتم و متوجه شدم از من کلاهبرداري کرده است.

سرپرست پايگاه سوم پليس آگاهي گفت: بررسی موضوع کلاهبرداري به صورت ويژه در دستور کار دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري اين پايگاه قرار گرفت و ضمن انجام تحقيقات خاص و پليسي مشخص شد ناصر داراي چندين سابقه کیفری کلاهبرداري است و در يک واحد آپارتماني در حوالي خيابان سهروردي به صورت مجردي زندگي مي کند. با هماهنگي قضائي و طي يک عمليات غافلگيرانه بيستم اسفند ماه ناصر دستگير و به پايگاه سوم انتقال یافت.

سرهنگ ناصری تصریح کرد: با توجه به ادله و مدارک موجود ناصر لب به اعتراف گشود و ضمن قبول بزه کلاهبرداري به کارآگاهان گفت، پس از آزادي از زندان براي گذران زندگي، مجدداً به فکر کلاهبرداري افتادم و در مکان هاي اداري سوژه هاي خودم را انتخاب مي کردم و با نزديک شدن به آنها و صحبت هاي اغنا کننده سوژه ها را ترغيب به سرمايه گذاري مي کردم و پس از دریافت پول و گذشت چند روز از محل متواري مي شدم.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه تا کنون 3 تن از مال باختگان شناسایی شده اند، گفت: با اعتراف صریح متهم و تحقیقات پلیسی، کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بيش از 6 ميليارد ريال برآورد کرده اند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top