آخرین اخبار

کد خبر: 314324
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

پيام معاون امور تعاون به جامعه تعاونگران

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، متن این پیام به شرح زیر است : 

تعاونگران ارجمند و گرانمایه؛

درود بر شما

الگوی بین المللی تعاون و نظام کسب و کارهای تعاونی یکی از دستآوردهای عدالتخواهانه انسان متمدن معاصر برای پاسخگویی به نیازهای مشترک و غلبه بر موانع  و مشکلات اجتماعی و اقتصادی از طریق تجمیع سرمایه های خرد و ساماندهی و سازماندهی سرمایه های انسانی است و بر همین اساس در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شرکت های تعاونی به عنوان الگویی کارآ و اثربخش در راستای مدیریت بهینه کارآفرینی و اشتغال جوانان جویای کار قلمداد شده است.

خوشبختانه نقش و جایگاه کسب و کارهای تعاونی در ایران و جهان در شرایط سخت و پیچیده بر همگان آشکار شده است. تعاونی ها در سازماندهی و هدایت بهینه منابع در راستای پاسخگویی به چالش های اجتماعی و اقتصادی همواره پیشتاز و پیشگام بوده اند، در حوادث طبیعی سال۱۳۹۸ ، سیل ویرانگر روزهای آغازین سال و زلزله کرمانشاه و سیل و زلزله هایی که در ماه های اخیر در سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق ایران اسلامی روی داد، عملکرد خودجوش و فعالانه تعاونی ها و تعاونگران حقیقتا ستایش برانگیز و ستودنی بود.

سهم تعاونی ها در ایفای مسئولیت اجتماعی و جایگاه آنها در ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی از جمله نقش های منحصر به فرد و متمایزی است که میتوان از آنها به عنوان "برند حرفه ای" کسب و کارهای تعاونی به عنوان تشکل های اجتماعی و اقتصادی نام برد.

به یقین در سال جدید که توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید" نامگذاری شده است، نقش آفرینی تعاونی ها در سازماندهی smeها و مشاغل خرد و خانگی مثال زدنی خواهدذبود. تعاونی ها در سال "جهش تولید" با حداکثر توان خواهند کوشید تا از طریق تعاملات درون شبکه ای و ایجاد خوشه ها و شبکه ها و زنجیره های کسب و کار، علاوه بر بهینه سازی نظام تولید کالاها و خدمات، شیوه توزیع عادلانه و منصفانه اقلام اساسی مردم را نیز به نیکویی عهده دارشوند‌. بدون شک در این میان، نقش و سهم جایگاه تعاونی های دانش بنیان، تعاونی های نوبنیان و تعاونی های جوانان، ممتاز و متمایز خواهدبود، انشاالله.

با تبریک و شادباش عید باستانی نوروز و عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم، حضرت محمدمصطفی(صلی الله علیه و آله وسلم)، امیدوارم در سال جدید با توسعه بیش از پیش نظام شفافیت و نوآوری در تعاونی ها و افزایش ضریب فناوری ها و تکنولوژی های نوین در فرایندهای گوناگون کسب و کارهای تعاونی، میزان تاب آوری و توانمندی اقتصادی شرکت های تعاونی در مواجه با بازارهای داخلی و بین المللی را ارتقا دهیم.

از همه کنشگران و راهبران تاثیرگذار بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران (اتاق تعاون ایران، بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، اتحادیه ها و سازمان های مردم نهاد حوزه تعاون) انتظار دارم در سال جدید در راستای تحقق شعار سال، با همتی مضاعف برای افزایش بیش از پیش تاثیرگذاری نظام کسب و کارهای تعاونی در تولید کالاها و خدمات مطلوب و باکیفیت بکوشند و سال ۱۳۹۹ را به سال تعاون، تولید و کارآفرینی مبدل سازند.

از خدای رحمان و رحیم میخواهیم همه ما را مروج راستین آیه شریفه "تعاونو علی البر و اتقوی" قراردهد‌. آمین یارب العالمین

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top