آخرین اخبار

کد خبر: 314381
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

نبرد هیئتی ها با کرونا از توزیع ۷ هزار ماسک تا ضدعفونی مساجد

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: خراسان جنوبی با داشتن بیش از هزار و ۲۰۰ هیئت مذهبی فعال دارای سابقه‌ای درخشان در فرهنگ و مذهب دارد.

فعالیت هیئت‌های مذهبی در این دیار فرهنگی تنها به برپایی ادعیه و عزاداری محدود نمی‌شود بلکه در مناسبت‌های مختلف و رفع مشکلات جامعه هم پای کار هستند.

اگرچه تاکنون اقدامات زیادی در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ‌سازی دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر انجام شده اما اینبار برای اقداماتی ویژه و مختص شرایط پیش رو گام برداشته اند.

مبارزه خودجوش هیئتی‌ها با کرونا ویروس از مهم‌ترین گامی است که در شرایط کنونی در نقاط مختلف استان رقم خورده و تاکنون اقدامات مؤثری توسط این اقشار انجام شده است.

توزیع ۷ هزار ماسک بین بیمارستان‌ها

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اعم اقدامات هیئت‌های مذهبی بیان کرد: ضدعفونی معابر، ایستگاه‌های اتوبوس و درب منازل از جمله اقدامات هیئت‌های مذهبی است.

غلامرضا عباسی مقدم از توزیع هفت هزار ماسک توسط یک هیئت مذهبی بین بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: ضدعفونی بازار، پاساژها و خیابان عدل که محل فعالیت صنوف آلاینده است، از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با ویروس کرونا نیازمند عزمی همگانی است، اظهار کرد: امید است شهروندان با عمل به توصیه مسئولان، در خانه بمانند و از دید و بازدیدهای عید پرهیز کنند.

عباسی مقدم ادامه داد: بدون شک با رعایت مسائل بهداشتی و محدود کردن رفت و آمدها از سوی مردم به زودی شاهد از بین رفتن این ویروس خواهیم بود.

توزیع مواد غذایی بین ۱۵۰ خانوار ایتام

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد: مساجد استان در اینچنین شرایطی که کرونا کسب و کار برخی خانواده را کساد کرده، به دنبال حمایت از ایتام هستند.

وی از توزیع مواد غذایی بین ۱۵۰ خانوار ایتام استان خبر داد و افزود: ارزش هر بسته مواد غذایی یک میلیون ریال است.

عباسی مقدم دستگیری از نیازمندان را اقدامی خداپسندانه دانست و گفت: مساجد و هیئت‌های مذهبی در هیچ شرایطی از خانواده‌های ایتام و نیازمند غافل نمی‌شوند.

وی بیان کرد: همدلی و اتحاد بین اقشار مختلف جامعه باعث تزریق روحیه امید و نشاط می‌شود که می‌طلبد مورد توجه تمام نهادها و شهروندان قرار گیرد.

بخشش اجاره بها

عباسی مقدم با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده بیان کرد: هیئت حسینی اجاره بهای فروردین و اسفند ماه را به مبلغ ۲۰ میلیون تومان بخشیده است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی افزود: همچنین هیئت امام حسن (ع) اجاره واحد تجاری در اسفندماه را بخشیده است.

بدون شک اقدامات ماندگار گروه‌های مختلف جهادی، مردمی و هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی برای مبارزه با ویروس کرونا علاوه بر از بین بردن این ویروس، توشه‌ای برای آخرت خواهد شد.

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top