آخرین اخبار

کد خبر: 314402
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ ۰۵:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

سوء استفاده و تشویش اذهان عمومی با استفاده از یک فایل مکالمه صوتی

سوء استفاده و تشویش اذهان عمومی با استفاده از یک فایل مکالمه صوتی

گروه استان ها-قم-رئیس پلیس فتا استان با اشاره به نشر و سوء استفاده افراد معلوم الحال از یک مکالمه صوتی بین 2 تن از هموطنان در قم در خصوص بیماری کرونا از شهروندان خواست، اخبار و اطلاعیه‌ های لازم را از منابع رسمی و سایت وزارت بهداشت دریافت کنند.

 

سرهنگ "علی موالی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، مشاهده شد یک مکالمه صوتی که در آن اطلاعاتی در خصوص تعداد کشته شدگان ناشی از ویروس کرونا بیان شده است، با انعکاس وسیع در شبکه های اجتماعی مورد سوء استفاده افراد فرصت طلب و معلوم الحال برای توهین به شخصیت ها و متهم کردن آنها به دروغ گویی شده است.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا قم با انجام تحقیق‌های فنی و پلیسی خود متوجه شدند، خبر اعلامی شایعه بوده و با بررسی دقیق تر موفق به شناسایی 2 طرف مکالمه شدند و با هماهنگی های قضائی طرفین احضار و بیان داشتند مکالمه را جهت سرگرمی تهیه و فقط آن را در یک گروه خانوادگی منتشر کرده اند و به دلیل عدم آگاهی، تصور نمی کردند این مکالمه منتشر و باعث ترش و تشویش اذهان عمومی شده و مورد سوء استفاده قرار گیرد.

رئیس پلیس فتا استان قم تاکید کرد: هموطنان هوشیار باشند انتشار چنین شایعاتی که عاملی برای تشویش اذهان عمومی و شکل گیری رعب و وحشت خواهد بود در قانون جرم تلقی شده و برای مرتکبین مجازات پیش بینی شده است.

وی در ادامه افزود: از هم استانی های گرانقدر به خصوص کارکنان بیمارستان ها و پرسنل خدوم حوزه درمان انتظار می‌رود مراقب محتوایی که در فضای مجازی قرار می دهند باشند و بدانند اطلاعاتی که در فضای مجازی منتشر شود، می تواند به راحتی مورد سوءاستفاده قرار گرفته و در بازه زمانی کوتاهی فراگیر شود و عواقبی را برای فرد به همراه داشته باشد.

سرهنگ موالی با توصیه به شهروندان از آن ها خواست، به اخبار و شایعات در بستر فضای مجازی علی الخصوص شبکه های اجتماعی در خصوص بیماری کرونا توجه نکنند و اخبار و اطلاعیه های موثق را از منابع رسمی و سایت وزارت بهداشت دریافت کنند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top