آخرین اخبار

کد خبر: 314413
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ ۲۱:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در البرز

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در البرز

گروه استان ها- البرز- با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان، فردی که با معرفی خود به عنوان کارگزار یکی از شرکت های خودروسازی داخلی اقدام به 9 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عباسعلی محمدیان" با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس آگاهی استان مبنی بر این که فردی با معرفی خودش به عنوان کارگزار یکی از شرکت های خودروسازی داخلی اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان کرده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند متهم ابتدا به شیوه های مختلف به مالباختگان نزدیک شده و پس از معرفی خودش به عنوان کارگزار شرکت خودروسازی، با فروختن یک خودرو به قیمت کارخانه اعتماد نامبردگان را جلب و در ادامه با دادن وعده سودهای هنگفت باتنظیم قرارداد های تقلبی مقدار زیادی وجوه از آن ها دریافت کرده و متواری شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه کارآگاهان با تلاش های شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در منطقه "مهرشهر کرج" شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کرده و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سردار "محمدیان" اظهار داشت: متهم پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجهه با مستندات کارآگاهان چاره ای جز بیان حقیقت در پیش روی خودش ندید و به 10 فقره کلاهبرداری به ارزش 9 میلیارد ریال به شیوه فروش خودروهای لیزینگی اقرار کرد.

وی با بیان این که تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد بیان کرد: شهروندان از اعتماد بی مورد به افرادی که خود را نماینده شرکت ها و سازمان های مختلف معرفی می کنند خودداری کرده و در صورت مواجهه با این افراد با تحقیق کامل از آن شرکت و سازمان، از صحت ادعای آن ها مطمئن شوند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top