آخرین اخبار

کد خبر: 31565
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۸ فروردين ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

حضور - هند - در افغانستان توطئه‌ بین‌المللی علیه پاکستان است

به گزارش دولت بهار به نقل از خبرگزاری تسنیم، "حافظ محمد سعید" سرکرده گروه افراطی "جماعت الدعوه" گفت: حضور هند در افغانستان توطئه بین‌المللی علیه پاکستان است.
 
وی افزود: از آنجایی که فعالیت‌های خارجی هندی‌ها در مناطق "بلوچستان"، "سوات" و "دیر" با شکست روبرو شده است، دولت این کشور بر جذب برخی برای انجام فعالیت‌های تروریستی در پاکستان تمرکز کرده است اما نیروهای پاکستانی این فعالیت‌های ضد پاکستانی را سرکوب خواهند کرد.
 
حافظ سعید اظهارداشت: نیروهای نظامی پاکستان برای دفاع کامل از خاک این کشور آماده هستند.
 
سرکرده جماعت الدعوه هشدار داد: در صورتی که هند توان حمله به پاکستان را داشته باشد، این کشور مانند جنگ سال 1965 میلادی شکست خواهد خورد.
 
برخی از کارشناسان معتقدند که پاکستان همواره از حضور هند در افغانستان نگران است.
 
روابط هند و پاکستان پس از حمله تروریستی بمبئی در سال 2008 میلادی که در نتیجه بیش از 150 نفر کشته شدند دچار چالش شد و هند نیز "ذکی الرحمان لکهوی" را عامل اصلی این حمله معرفی کرد.
 
هند گفته که حافظ محمد سعید به بهانه گروه جماعت الدعوه، سازمان خیریه گروه تروریستی "لشکر طیبه" را اداره می‌کند همچنین وی  به برنامه‌ریزی حمله "بمبئی" سال 2008 میلادی متهم شده است.
 
لشکر طیبه گروه تروریستی است که در ابتدا برای مبارزه با اتحاد جماهیر شوروی سابق در افغانستان تاسیس شد و پس از تخلیه شوروی از این کشور، این گروه برای عملیات علیه هند وارد «کشمیر» شد.
 
گفته می‌شود که جماعت الدعوه، شاخه سیاسی لشکر طیبه است درحالی که لشکر طیبه مسئول جنگ در منطقه است.
 + 1
مخالفم - 1

بازدید:
Scroll to Top