آخرین اخبار

کد خبر: 31876
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۸ فروردين ۱۳۹۵ ۱۳:۴۴
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

ترامپ: اجازه می‌دهم کره جنوبی و ژاپن زرادخانه هسته‌ای داشته باشند

به گزارش دولت بهار به نقل از فارن پالیسی؛ "دونالد ترامپ،" نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا، اظهار داشت: در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، کره جنوبی و ژاپن می‌توانند برای مقابله با کره شمالی بدون نیاز به واشینگتن زرادخانه هسته‌ای داشته باشند.

دونالد ترامپ  در گفت‌وگویی صد دقیقه‌ای با نشریه فارن پالیسی مدعی شد  اگر در اتتخابات پیروز شود، شاید خرید نفت ازعربستان سعودی و دیگر متحدان عرب آمریکا را متوقف کند، مگر این‌که آن‌ها نیروهای زمینی خود را برای نبرد علیه داعش اعزام نمایند یا به طور قابل توجهی هزینه‌های نبرد آمریکا با داعش که امنیت خود آن‌ها را به خطر افکنده است، جبران کنند.

ترامپ درباره عربستان سعودی گفت: اگر عربستان بدون چتر حمایتی آمریکا بود، فکر نمی کنم که دیگر وجود داشت.

نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا در ادامه از امکان ساخت زرادخانه های هسته‌ای از سوی ژاپن و کره جنوبی بدون وابستگی به چتر حمایت هسته‌ای آمریکا برای دفاع از خود در برابر کره شمالی و چین خبر داد.

وی در سخنانی تکراری درباره توافق هسته‌ای ایران گفت، بهتر بود که آن‌ها از توافق دور می‌شدند.

ترامپ البته ایده جدید درباره ایران مطرح کرد و گفت که سعی می‌کند تجارت ایران و کره شمالی را ممنوع سازد.

وی درباره تبعات آزاد سازی سرمایه‌های مسدود شده ایران همچنین گفت: آیا متوجه شدید که آن‌ها در حال خرید از هر کشوری جز آمریکا هستند؟

دونالد ترامپ با انتقاد از برجام و قوانین موجود در آمریکا که مانع داد و ستد شرکت‌های این کشور با ایران می‌شود، افزود: ما به آن‌ها پول داده‌ایم و حال می‌گوییم که برو به جای بوئینگ ایرباس بخر.
 + 1
مخالفم - 1

بازدید:
Scroll to Top