آخرین اخبار

کد خبر: 31958
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۸ فروردين ۱۳۹۵ ۱۵:۱۰
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

چرا با وجود عهدشکنی‌های آمریکا برخی مسئولان همچنان خوشبین هستند

محمد دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به نامگذاری سال 95 از سوی رهبر انقلاب به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود در اول فروردین ماه در حرم رضوی، فرصت‌ها و تهدیدهای پیش ‌روی کشور را بیان کردند و ملت و مسئولان را به دقت در آینده کشور فراخواندند.

وی ادامه داد: ایران کشوری است که از انقلاب اسلامی به عزت و شکوه رسیده  و هم اکنون در حال پیشرفت هستیم و با همین انقلاب اسلامی، منافع مستکبران عالم به ویژه آمریکا را به خطر انداختیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین ابزار دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی، مسئله تحریم است، گفت: دشمن امیدوار بود با بهره‌گیری از این تحریم‌ها ما را به زانو دربیاورند و وادار به عقب‌نشینی کنند.

با خوشبینی برخی از سیاست مداران، خواست آمریکا را اجابت کردیم

دهقان ادامه داد: در مسئله مذاکرات هسته‌ای، ما حاضر شدیم از برخی خواسته‌ها و داشته‌های خود عقب نشینی کنیم و با خوشبینی برخی از سیاست مداران، خواست آمریکا را اجابت کردیم، برخی نیز گمان می‌کنند باید در سایر مسائل هم عقب‌نشینی شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از خواسته‌های خود کوتاه نمی‌آید، اظهار کرد: آنها در موضوعات مختلف نیز همین روند را طی کرده و از خواسته‌های خود دست نخواهند کشید و اگر در سایر مسائل هم از جمله مسائل منطقه، با آنها پای میز مذاکره بنشینیم باز هم باید خواسته‌های آنها را اجابت کنیم.

برخی اینگونه جا انداختند که برجام یک پیروزی بزرگ است

نماینده مردم طرقبه، شاندیز و چناران در مجلس به موضوع برجام و بزرگنمایی‌های پیرامون آن اشاره کرد و گفت: برخی در کشور اینگونه جا انداختند که برجام یک پیروزی بزرگ و فتح‌الفتوح است پس باید برجام‌های دیگری طراحی شود که یکی از آنها باید درباره مسائل منطقه باشد.

دهقان ادامه داد: پیش از طراحی برجام‌های دیگر باید آگاه باشیم که آمریکا حاضر نیست دست از تحریم جمهوری اسلامی ایران بردارد، هنوز تحریم‌های آنها رفع نشده و دارایی‌های ایران نیز بازنگشته است، آنها می‌خواهند ایران را در یک دوراهی قرار دهند که یا باید خواست آنها را بپذیریم و یا با تحریم‌ها، ما را به زانو دربیاورند، آنها عملا چماقی را بر سر ایران بلند کرده که این چماق، همان دوراهی طراحی شده است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در حرم رضوی دست آمریکا را رو کرده و طراحی آنها را برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی ایران تبیین کردند اما در داخل کشور، جریانی از انقلاب برگشته و از مبارزه خسته شده‌اند و به دنبال این هستند که دوراهی آمریکا را پذیرفته و کوتاه بیایند.

برخی به اجابت خواسته‌های آمریکا کمک می‌کنند

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه جریان خسته از انقلاب راه عقب نشینی را انتخاب کرده است، گفت: این جریان، چه از روی خوشبینی و غفلت و چه از روی خیانت، به اجابت خواسته‌های آمریکا کمک می‌کنند.

دهقان، تحریم را مهم‌ترین ابزار دشمن برای ایجاد شکست در ملت ایران دانست و افزود: مهم‌ترین راه شکستن این تحریم‌ها این است که ملت ایران روی پای خود بیاستد زیرا اگر به توان خود تکیه داشته باشیم هیچ تحریمی بر روی ما اثر ندارد اما متاسفانه در موضوع اقتصاد، به جایگاهی که بتواند برای ما مصونیت ایجاد کند، دست نیافتیم.

وی بیان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب چند سال است که محور شعارها و نگاه‌های خود را مسئله اقتصاد قرار داده اند به این دلیل است که جنگ دشمن با ما، جنگ اقتصادی است به همین دلیل، مهم‌ترین مسئله آن است که اقتصاد ما قوی و مقاوم شود.

منتخب مردم طرقبه، شاندیز و چناران در مجلس دهم با اشاره به راهکارهای مقاوم شدن اقتصاد در برابر آسیب‌ها گفت: نخستین گام در مسیر مقاوم شدن اقتصاد این است که انسان‌های معتقد به اقتصاد مقاومتی را در صدر کشور و دولت داشته باشیم، کسانی که توطئه اقتصادی دشمن را می‌شناسند و رویکردشان مقاوم شدن اقتصاد است.

دهقان تصریح کرد: مشکل فعلی ما این است که هم اکنون برخی از مسئولان دارای رویکرد خوشبینانه نسبت به دشمن هستند و گمان می‌کنند اگر لبخند بزنیم و عقب نشینی کنیم، آمریکا دست از دشمنی با ما برمی‌دارد، با وجود این تجربه‌ای که در موضوع برجام به دست آمد و ما هرچه عقب نشینی کردیم، باز هم آمریکا حاضر نشد تعهدات خود را عملی کند، اما این خوشبینی همچنان ادامه داشته و این امر جای تعجب دارد.

وی ادامه داد: آمریکا هم‌اکنون در حال کشتن یاران انقلاب اسلامی در منطقه است و غیرمستقیم با ما می‌جنگد اما برخی از سیاست مداران ما همچنان با خوشبینی به آمریکا نگاه می‌کنند و چون به دشمن بودن آمریکا اعتقادی ندارند به فکر مقاوم بودن اقتصاد هم نیستند.

دولت اقدام جدی برای جلوگیری از واردات کالا انجام نمی‌دهد

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این سیاست‌مداران گمان می‌کنند می‌توان کشور را با وارد کردن کالاهای خارجی اداره کرد، گفت: این افراد چون نگرانی ندارند، اقدام و عمل هم ندارند و با واردات بیش از اندازه کالا، برای کشور مشکل درست می‌کنند، مهم ترین ضرر این واردات بی رویه به خطر افتادن تولید داخلی است و متأسفانه دولت هم اقدام جدی برای جلوگیری از واردات بیش از اندازه کالا انجام نمی‌دهد.

دهقان با اشاره به اینکه دولت باید قانون جلوگیری از قاچاق کالا را اجرا کند اما هنوز آیین نامه‌های آن را هم تهیه نکرده است، اظهار کرد: امسال رهبر معظم انقلاب مسئله اقدام و عمل را مطرح کردند  و مسئول این اقدام و عمل، دولت است و مجلس نیز آماده است تا خواست دولت را در حوزه قانونگذاری تأمین کند.

حرکت اساسی از سوی دولت برای بهبود اوضاع کشور ندیده‌ایم

نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران در مجلس بیان کرد: تا کنون بیش از دوسال از عمر دولت یازدهم گذشته اما حرکت اساسی از سوی دولت برای بهبود اوضاع کشور ندیده‌ایم، کشور دچار یک رکود بی‌سابقه است و خواب عمیقی بازار را فراگرفته است، این چگونه سیاستی است که دروازه‌های کشور به روی کالاهای خارجی باز شده اما مشکلات تولیدکنندگان ما روزبه‌روز بیشتر می‌شود؟

وی با تأکید بر اینکه با حرف و شعار مشکلی حل نمی‌شود، افزود: طی مدت اخیر حل همه مشکلات به توافق هسته‌ای گره زده شده بود، اکنون هم چندین ماه است که مذاکرات هسته‌ای تمام شده و شاهد هستیم که طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی‌کند اما چرا برخی مسئولان همچنان خوشبین هستند و به جای امید داشتن به خارج، به حل مشکلات با تکیه بر توان داخل فکر نمی‌کنند؟

دهقان خاطرنشان کرد: رهبرانقلاب، 10 راهکار عملیاتی را برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی ارائه دادند و در حال حاضر تنها نیازمند اقدام و عمل هستیم.+ 2
مخالفم - 2

بازدید:
Scroll to Top