قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 32630
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۹ فروردين ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

بسته کتاب نوروزی ۹ فروردین ۹۵

مجله مهر: در هر بسته کتاب نوروزی مجله مهر سه کتاب معرفی می‌شوند که در لینک زیر آن می‌توانید بخش‌هایی از همان کتاب را مطالعه کنید.

 

دستور زبان عشق

مجموعه شعر «دستور زبان عشق» آخرین یادگاری قیصر امین‌پور قبل از فوتش است که در ماه‌های آخر عمرش منتشر شد و البته با استقبال بسیار خوبی مواجه شد تا آن‌جا که در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

قیصر در این کتاب به سراغ سه قالب غزل و رباعی و شعر نو نیمایی رفته است و با جمع آوری ۶۶ شعر از میان اشعاری که در فاصله زمانی سال‌های ۸۰ تا ۸۵ و در دوران بیماری خود سروده است، به سراغ مفاهیمی چون عشق، زندگی، مرگ و صلح رفته است.

لحن شعرهای‌ این مجموعه پرسشی است و همچون تمامی اشعار دیگر امین‌پور، جایگاه موسیقی و وزن در آن بسیار پررنگ و اثرگذار است.

امین‌پور همچنین در این اثر سعی کرده با استفاده از ترکیبی از واژه‌های امروزی و کهن و هنر خود در استفاده از آرایه‌های ادبی همچون ایهام، تشخیص و استعاره تصویرهای‌ شعری بسیار جذابی را در پیش چشم مخاطب این کتاب ترسیم کند که لذت خواندن اثر را برای او دوچندان می‌کند.

چاپ چهاردهم «دستور زبان عشق» را نشر مروارید با قیمت ۹۰۰۰ هزار تومان روانه بازار کتاب کرده است.

بخش‌هایی از این دفتر شعر را می‌توانید در این لینک بخوانید.

بسته کتاب نوروزی ۹ فروردین ۹۵

تسخیر لانه جاسوسی

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یکی از بزرگترین و مهمترین رویدادهای سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی است که امام خمینی(ره) آن را «انقلاب دوم» و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند. این حادثه که با حضور موثر دانشجویان پیرو خط امام صورت گرفت، تاثیرات بسیاری بر روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران داشت و در آینده سیاسی کشور نیز بسیار موثر بود.

چند سال بعد از وقوع این اتفاق یکی از دانشجویانی که در این حادثه حضور داشت و البته نقش چندانی در آن نداشت، با حضور در سازمان ملل نسبت به تسخیر سفارت آمریکا و به گروگان گرفتن ۶۶ نفر از دیپلمات‌های حاضر در این سفارتخانه توسط دانشجویان پیرو خط امام، اظهار ندامت کرد. موضوعی که سیدمحمدهاشم‌پور یزدان پرست را که یکی از دانشجویان فعال در این واقعه بود، برآن داشت تا با جمع آوری اسناد و مدارک مربوط به این واقعه به شرح دقیق وقایع پیش آمده در روز ۱۳ آبان سال ۵۸ بپردازد و حاصل کار او تالیف کتابی به نام «تسخیر لانه جاسوسی» شده است.

نویسنده در مسیر بیان حوادث تاریخی در کتاب، ابتدا به سراغ روایت روزهای پر از تنش قبل از تسخیر لانه جاسوسی و کارشکنی‌های مقامات آمریکایی در مسیر انقلاب مردم مسلمان ایران رفته است و سعی کرد در قالب ارائه یک روزشمار از وقایع چند ماه قبل از تسخیر سفارت آمریکا، به تشریح اوضاع سیاسی کشور و حوادث و پیشامدهای ناگوار آن دوران از جمله ترور شخصیت‌های موثر انقلاب و غائله‌هایی چون مهاباد و خلق کُرد بپردازد.

بیش از نیمی از کتاب به بررسی این موضوع و تاثیر دولت موقت در نفوذ مقامات آمریکایی در میان انقلابیون در روزهای ابتدایی انقلاب پرداخته است و شرح ماجراهایی چون دیدار نخست وزیر دولت موقت با برژینسکی مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور وقت آمریکا را به طور کامل در کتاب آورده است.

«تسخیر لانه جاسوسی» را انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی و در قالب طرح تدوین تاریخ انقلاب اسلامی در ۲۳۰ صفحه همراه با تعدادی از عکس‌های این واقعه منتشر کرده است.

قسمت‌هایی از کتاب را می‌توانید در این لینک بخوانید.

بسته کتاب نوروزی ۹ فروردین ۹۵

استاد و درس

کتاب «استاد و درس» نوشته حجت الاسلام علی صفائی حائری است که در دو بخش «صرف و نحو» و «ادبیات، هنر، نقد» تالیف شده است که در این شماره به سراغ کتاب دوم این مجموعه یعنی «ادبیات، هنر، نقد» رفته‌ایم که اثری بسیار خواندنی برای علاقمندان ادبیات و هنر است.

صفائی در فصل اول این کتاب که با عنوان «هنر و ادبیات» منتشر شده است به مباحثی همچون جریان هنر در هنرمند، جریان هنر در تاریخ، خاستگاه هنر و تحلیل اجتماعی هنر با توجه به طبقه اجتماعی هنرمند و مسائل پیرامونی آن پرداخته است.

فصول دوم و سوم این کتاب نیز به مفهوم و معیارهای نقد پرداخته است و در بررسی همین مباحث به موضوعاتی همچون زیبایی، حقیقت، واقعیت و زبان هنر پرداخته است.

ادبیات به کار گرفته شده توسط نویسنده در نگارش این کتاب تا حدودی ثقیل است ولی مخاطب حرفه‌ای ادبیات و هنر می‌تواند آن را با یک بار خواندن درک کند ولی مخاطبان عمومی برای درک درست بعضی از مباحث مطرح شده در کتاب، لازم است که برخی از قسمت‌های آن را بیش از یک بار مطالعه کنند تا جانِ کلام نویسنده را دریابند.

بخش‌هایی از کتاب را می‌توانید در این لینک بخوانید. 

بسته کتاب نوروزی ۹ فروردین ۹۵+ 2
مخالفم - 2

بازدید:
Scroll to Top