آخرین اخبار

کد خبر: 96110
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۲۱:۱۴
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

حرکات بچگانه سعودی ها زائران ایرانی را از حج محروم کرد – وحدت کشور مدیون امام(ره) و رهبری است

hE1464623884

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، عصر امروز دوشنبه در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان غربی، خرداد را ماهی پرحادثه و پرتحول در تاریخ نهضت اسلامی و انقلاب برای ملت ایران برشمرد و با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، گفت: از آغاز نهضت اسلامی تاکنون فراز و نشیب‌های فراوانی در کشور داشته‌ایم و امروز عظمت، استقلال، امنیت و یکپارچگی ما بحق مدیون نهضت امام خمینی(ره) است.

پایگاه خبری فجر۲۴ ،رئیس‌ جمهور افزود: رهبری، شجاعت، صبر، ایمان، عرفان، هوشمندی و تدبیر امام(ره) از ایشان شخصیتی استثنایی در جهان به وجود آورد، به گونه‌ای که امام شخصیتی عالم، فقیه، دانشمند، فیلسوف و سیاستمداری به معنای واقعی کلمه بود که نهضت عظیم و بزرگی را به ثمر رساند.

امام (ره) راه استقلال و آزادی را مشخص کرد

وی با اشاره به این که سیره، بیانات و رهنمودهای امام(ره) راه را برای ملت ایران مشخص کرد، افزود: این که مردم به تنهایی و بدون اتکا به قدرت‌های خارجی بتوانند، در برابر یک رژیم تا دندان مسلح که مورد حمایت همه کشورهای جهان بود، پیروز شوند، بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی، اقدام مجلس خبرگان رهبری، پس از ارتحال امام خمینی(ره) در انتخاب جانشین به حق امام، در کوتاه‌ترین زمان ممکن را بسیار مهم دانست و گفت: امروز راه امام(ره)، توسط خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری، ادامه یافته است.

ولایت فقیه؛ خیمه اتحاد و هدایت

وی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه به عنوان چتر و خیمه‌گاهی هستند که همه ملت در فراز و نشیب‌ها و روزهای سخت زیر آن جمع می‌شوند، ابراز داشت: پیروزی انقلاب و دفاع مقدس به خاطر مجاهدت و ایستادگی مردم و اتحاد و انسجام آنان تحت رهبی ولایت فقیه حاصل شد.

رئیس جمهور ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، همه ملت ایران از اقوام، مذاهب و ادیان مختلف برای دفاع از کشور، در کنار هم و دوشادوش یکدیگر حضور داشته و فداکاری کردند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی، یکپارچگی و اتحاد مردم را حائز اهمیت دانست و افزود: استان آذربایجان غربی نمونه‌ای برای وحدت و اتحاد در کشور است.

وی با بیان این که ملت ایران نژاد، نگاه قومیتی و طایفه‌ ای را در صحنه‌های ملی، پشت سر گذاشته و با اتحاد در کنار هم فداکاری و ایثار کردند، تصریح کرد: امروز از روزهای سخت به خوبی عبور کرده ایم و این بسیار مهم بود که جمهوری اسلامی ایران بتواند در برابر قدرت‌های بزرگ و شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایستادگی و مقاومت کند.

انتخاب بهترین ها برای مذاکره هسته ای

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان این که ملت ایران قدردان فداکاری و ایثار بوده و آن را در حافظه تاریخی خود حفظ می‌کند، اظهارداشت: میدان سیاست پیچیدگی‌های گسترده‌ای دارد و هنر در مذاکرات هسته‌ای برابر دنیا این بود که افراد درستی برای این کار برگزیده شدند.

وی با اشاره به این که دشواری‌ها و پیچیدگی‌های حضور در میدان سیاست همانند حضور در میدان ایثار و فداکاری و جنگ است، افزود: این که بتوانیم سند بزرگی را در برابر قدرت‌های دنیا به نتیجه برسانیم، بسیار اهمیت دارد.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط کشورهای منطقه و ناامنی که سراسر منطقه را فرا گرفته است،‌ یادآور شد: امروز با عنایت الهی کشور ما در امنیت، ثبات و وحدت و انسجام بسیار خوبی، قرار دارد.

شیوه کودکانه مدعیان خادمی حرمین شریفین

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مانع تراشی عربستان در مسیر حج زائران ایرانی اشاره کرد و افزود: حج، مکه و مدینه متعلق به همه مسلمانان و جایگاهی برای رسیدن به منافع دنیای اسلام است و شیوه کودکانه مدعیان خادمی حرمین شریفین برای سد کردن راه خانه خدا و حج و ترویج بی ثباتی در منطقه، تامین خواست رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان این که همه کسانی که امروز بی‌ثباتی را در منطقه به راه انداخته‌اند، می‌خواستند تروریسم و بی‌ثباتی را در ایران به راه بیندازند، ریشه تروریسم و کشتار را در صهیونیسم برشمرد و افزود: آنها هنگامی که وحدت و سد آهنین ملت را مشاهده کردند، نتوانستند اقدامات خود را انجام دهند.

رئیس‌ جمهور تأکید کرد: ایمان، انسجام، ایستادگی و وحدت مردم، اصلی اساسی است که باعث شده قدرت‌های جهانی در برابر ایران هراس داشته و نتوانند نقشه‌های شوم خود را به اجرا برسانند.

اختلاف قوا توهم است

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان این که امروز وحدت و انسجام در تمام سطوح کشور، نمایان است، گفت: هیچ توهمی مبنی بر وجود اختلاف در ایران اسلامی و میان قوای کشور نباید در ذهن کسی به وجود آید، چرا که امروز مقام معظم رهبری، هدایت‌گر و محور وحدت هستند.

همگان برای رفع بیکاری وارد میدان شوند

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه امروز باید همگان برای توسعه کشور و رفع بیکاری، وارد صحنه شوند، ابراز داشت: واژه بیکاری در منطقه‌ای مانند آذربایجان غربی با وجود طبیعت منحصر بفرد، زمین‌های حاصلخیز و هم‌مرز بودن با سه کشور بزرگ، مفهومی ندارد، بلکه ما باید از این مرزها در روابط با کشورهای همسایه استفاده و بهره ببریم و دولت هم باید به وظایفی که در این زمینه بر عهده دارد، عمل کند.

آذربایجان غربی؛ الگوی اتحاد

حجت الاسلام والمسلمین روحانی در ادامه با اشاره به اینکه اتحاد و یکدلی اقوام و مذاهب در آذربایجان غربی، الگوی اتحاد در ایران اسلامی و نماد ریشه واحد مردم است، گفت: همه اقوام و مذاهب در جنگ و صلح مطیع ولایت فقیه بوده اند.

وی، انسجام، وحدت، یکپارچگی، همبستگی، ایمان، انگیزه و استعدادهای فراوان را عاملی برای رسیدن به پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ در کشور دانست و بر ضرورت تلاش و کار خستگی‌ناپذیر برای رسیدن به توسعه و پیشرفت تأکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم این استان همواره در حراست و حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مقتدر و قهرمان بودند، گفت: همزیستی و وحدت و انسجام بسیار خوبی میان مردم آذربایجان غربی وجود دارد و این همزیستی نشان می‌دهد که ما همه از یک ریشه و ایران عزیز هستیم و این سرزمین به همه ما تعلق دارد.

باکری ها، خرازی ها و همت ها افخار ایران اند

حجت الاسلام والمسلمین روحانی در پایان با اشاره به اینک ه علما و چهره‌های برجسته علمی، آذربایجان غربی خدمات ارزنده‌ای را به کشور و جهان ارایه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، بزرگان، سرداران و شهدای عالی‌مقامی همچون باکری ها، خرازی ها و همت ها از این سرزمین بپا خاستند و درخشیدند و از ایران دفاع کردند و مردم قدردان ایثارگران هستند/حوزه+ 2
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top