آخرین اخبار

کد خبر: 96459
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

کواکبیان: اعتبارنامه منتخبان باید جداگانه رای گیری شود - لاریجانی: رای گیری می تواند یک جا انجام شود

به گزارش ایرنا، کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 33 آیین نامه داخلی اظهارداشت: بر اساس این ماده نحوه رأی گیری که یک جا برای هر کدام از شعبه ها رأی گیری شود، خلاف آیین نامه است.
وی افزود: به دلیل این که گزارش هر یک از شعب درباره اعتبارنامه ها و بدون ذکر دلیل در مجلس بیان می شود و اگر اعتراضی در خصوص رد یا تأیید اعتبارنامه باشد باید اعتبارنامه به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شود در غیر این صورت اعتبارنامه مصوب تلقی می شود.
وی ادامه داد: این که یک دفعه 15 نفر با هم قیام کنند، شناسایی بعضی از حوزه های انتخابیه را دشوار می کند.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: باید تک تک اسامی معرفی و رأی گیری می شد و نباید به خاطر برگزاری سریع انتخابات هیأت رئیسه موضوع به این صورت انجام شود.
علی لاریجانی رئیس موقت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کواکبیان گفت: احساس می کنم توضیحات قبل از جلسه در این رابطه کافی بوده است.
وی با اشاره به تغییرات انجام شده در آیین نامه داخلی مجلس افزود: رای گیری در گذشته به این صورت بود که زمانی کمیسیون ها گزارش ارائه می کردند، ماده به ماده پیشنهادها بررسی می شد و با تغییر آیین نامه، اگر گزارش کمیسیون 100 ماده نیز داشته باشد و پیشنهادی در رابطه با آن بیان نشود موضوع یک جا قرائت و رأی گیری انجام خواهد شد.
رئیس موقت مجلس دهم افزود: با توجه به توضیحات مذکور، اگر شعبه بررسی اعتبارنامه ها گزارش داد بیانگر این است که افراد خوانده شده اعتبارنامه شان مصوب شده است در صحن علنی مجلس حق اعتراضی وجود ندارد به دلیل اینکه باید قبلا اعتراضی اگر بود بیان می شد.
وی تاکید کرد: بنابراین موضوع به مانند ارائه گزارش کمیسیون است و در رابطه با این موضوع با معاونت قوانین دیروز بررسی ها و بحث ها انجام شده است و به طور مثال درمجلس هشتم روال بررسی تک تک اعتبارنامه ها بود بنابراین برداشت ما در هیأت رئیسه این است که روش درستی است.
این خبر در حال تکمیل است.
سیام**9121 ** 1336

انتهای پیام /*


+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top