آخرین اخبار

کد خبر: 96908
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۱۲
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

مبلغان ، جوانان را نسبت به آسیب های فضای مجازی آگاه کنند

به گزارش ایرنا ، جاسم جادری سه شنبه به مناسبت ماه مبارک رمضان در همایش طلایه داران تبلیغ در استان افزود: امروز از طریق فضای مجازی ، ماهواره و اینترنت که در واقع همه درگیر آن هستند ، تبلیغ سوء علیه نظام و انقلاب اسلامی صورت می گیرد که اگر مردم را نسبت به این قضایا آگاه نکنیم ، دشمن را نسبت به اهدافش نزدیک تر کرده ایم.
وی بیان داشت: جامعه از وجود تهدیدات اجتماعی به لبه ی پرتگاه رسیده و اگر نتوانیم فرزندانمان را از نقشه دشمن در فضای اجتماعی و اینترنت آگاه سازیم به طور قطع دشمن از این راه انقلاب را تهی می کند و به فرهنگ ، دین ، اعتقاد و اصالت ما ضربه می زند.
استاندار هرمزگان اظهارکرد: قاچاق کالا ، مواد مخدر ، اعتیاد ، طلاق و حاشیه نشینی نیز از دیگر آسیب های اجتماعی است که جامعه را تهدید می کند و باید مبلغان بر روی منبر مطالب کاربردی را به مردم بیان کنند و جوانان از خطرات آن آگاه سازند.
جادری اضافه کرد: رسالت اصلی اسلام و همه انبیا و اولیای الهی بویژه پیامبراکرم(ص) ابلاغ رسالت و تبلیغ دین برای نجات انسان ها از گمراهی به سوی خوشبختی بود و اگر اسلام هم رشد کرده و تداوم یافته در سایه شمیشر نبود بلکه در سایه تبلیغ و بیان دیدگاه اسلام برای نجات بشریت است.
وی خطاب به مبلغان گفت: شما اکنون مبلغ رسالت انبیا به مردم هستید که با زبان اخلاق و خوش با آنان صحبت کنید و آنان را نسبت به دشمنان داخلی وخارجی (منافقان و شایعه پراکنان) هشدار دهید.
وی یادآورشد: رقیب مبلغان مداحان نیز هستند که از منبر و خطابه نفوذشان در مردم بیشتر شده و علاقه مردم به سمت مداحان سوق داده شده که این امر لازم است اما باید مجلس سخنرانی نیز نشاط آور و به روز باشد ، چرا که جوانان بدنبال مطالب روز هستند.
این مقام مسئول همچنین به وحدت بین شیعه وسنی اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان در زمینه وحدت بین شیعه وسنی زبانزد است و تاکنون در بین روحانیت هیچ بحث اختلافی نبوده و از مبلغان نیز خواستاریم که مسائل مربوط به وحدت در جهان اسلام رعایت شود.
جادری گفت: باید مطالب ارائه شده از سوی روحانیون و مبلغان ، بر وحدت بین شیعه وسنی بیافزاید ، چرا که دشمن و استکبار جهانی از درگیری مسلمانان شیعه وسنی خوشحال می شود که این به نفع جامعه نیست.
وی بر حفظ وحدت ، دفاع از خدمت گزاران نظام و همراهی با آنها در همه عرصه ها و افزایش آگاهی در جامعه تاکید کرد و گفت: مبلغان پرچمداران اسلام هستند که نگاه مردم به رفتار و زبان آنها است و اگر تاکنون نظام اسلامی استقرار یافته به خاطر روحانیت بوده است.
وی همچنین به سال اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل که از سوی مقام معظم رهبری نام گرفته است ، اشاره کرد و گفت: انتظار است با کمک نظام در بحث اقتصاد مقاومتی گام اصولی برداریم و تقویت کنیم که اگر در این زمینه اقدامی صورت نگیرد ، دچار مشکل خواهیم شد.
7195/6048

انتهای پیام /*


+ 1
مخالفم - 2

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top