آخرین اخبار

کد خبر: 97165
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۲۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

توضیحات معاون رئیس جمهور در مورد جابه جایی هواپیما در اتوبان

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره موضوعات واخبار مطرح شده درباره هواپیمای در حال جابجایی در جاده قدیم تهران- پردیس توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش میزان،پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره موضوعات مطرح شده درباره هواپیمایی که در محور جاده قدیم تهران –پردیس به سمت پارک فناوری پردیس معاونت علمی، در حالی جابجایی است، اظهار کرد: این هواپیما در راستای ایجاد مرکز توسعه فناوری های هوایی و هوانوردی در پارک فناوری پردیس معاونت علمی، از یکی از خطوط هوایی خریداری شده است و از منطقه مهرآباد به سمت این پارک در حال جابه جایی است.  

  

توضیحات معاون رئیس جمهور در مورد جابه جایی هواپیما در اتوبان

وی افزود: این جابجایی با هدف تاسیس یك مركز تحقیقات واموزشی هوایی در پارک فناوری پردیس معاونت علمی صورت گرفته است که در آن، هم جنبه فناوری های مختلف در حوزه هوایی و هوانوردی  و هم فناوری های میانه وجود دارد و طی آن، برای دانش آموزان و دانشجویان یک آموزشگاه هوایی ترویجی  وموزه ای ایجاد می شود.  

  

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه راه اندازی این  مركز تحقیقات  واموزشی هوایی در جهت فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان در این حوزه انجام می شود، ادامه داد: از مزیت های دیگر این طرح، آشنا شدن علاقه مندان در سطوح مختلف سنی و تحصیلی با تجهیزات هوایی و هواپیمایی از نزدیک است و این کار با بهره گیری از هواپیماهای از رده خارج شده ومتوقف  مانده صورت می گیرد. این برنامه با پیگیری دكتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در دست انجام است و مجوز و موافقت های لازم از  دولت را نیز با خود به همراه دارد.  

  

کرمی همچنین بیان کرد: در این طرح دانشجویان از نزدیك باسیستم های مختلف هواپیما در موضوعات مثل موتور، اویونیك، رادار، كنترل،  تأسیسات بال، بدنه و... آشنا خواهند شد و در حقیقت مرکز آموزشی  تحقیقات هوایی مستقر در پارک فناوری پردیس همچون بخشی از یک موزه علم و فناوری مدرن عمل خواهد کرد که نمونه آن را در کشورهای پیشرفته شاهد هستیم.  

   

وی در ادامه توضیح داد: پیش از انتقال این هواپیما، پیمانکار مربوطه، تمام مسیر جابه جایی را بررسی و برای انتقال هواپیما، این امر را بلامانع اعلام كرده بود.

  

 کرمی درباره نوع هواپیمای مذکور توضیح داد: این هواپیما، از نوع ایلیوشین 62 است و از نظر پرواز توسط سازمان هواپیمایی کشوری، دستور توقف آن داده شده بود. امیدوارم بتوانیم با امكان بهره گیری از سایر هواپیماهااز نوع واندازه مختلف كه دستور توقف خورده ویا از رده خارج شده اند ویا سایر تجهیزات دارای فناوری های هایتك  به كمك پیگیری دكتر ستاری و حمایت سایر مسوولان این امكان را در مراكز علمی و آموزشی دیگر نیز فراهم آوریم.  + 4
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top