کد خبر: 317263
۰
۰
نسخه چاپی

مردم قم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمدرضا قدیر در چهلمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار داشت: مردم هرگز نباید تصور کنند که وضعیت عادی شده است، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و دیگر مسائل باید همچنان به ویژه در اماکن شلوغ رعایت شود تا بتوانیم در خصوص این بیماری کنترل بیشتری داشته باشیم.

وی بیان داشت: در کشور و همچنین در قم توانستیم اقتصاد را به تدریج همراه با سلامت راه اندازی کنیم تا چرخ اقتصاد همراه با چرخ سلامت حرکت کند و این شیوه مورد الگوی برخی کشورهای دیگر نیز قرار گرفته است.

رییس علوم پزشکی قم در مورد دست فروشان جلسه های متعددی داشتیم و قرار شد که چهار بازار در چهار منطقه قم با رعایت کامل پروتکل ها و فاصله گذاری ها راه اندازی شود و تنها اجناس مجاز ارائه و فروخته شود.

قدیر پخش نذورات را در اماکن متبرکه ممنوع دانست و بیان کرد: باید کتاب های دعا و مهرها جمع آوری شود و تا جایی که امکان دارد فرش ها را نیز به صورت روزانه تعویض نموده و یا شست و شو دهیم.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید