کد خبر: 317283
۰
۰
نسخه چاپی

۲۵۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در هرمزگان شناسایی شد

به گزارش قم پرس حسین فرشیدی دوشنبه شب در تشریح آخرین آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان با گذشت ۱۰۰ و اندی روز از گذشت آغاز بیماری کرونا در هرمزگان بیش از ۲۰ هزار تست تشخیص کرونا گرفته شده است، بیان داشت: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان، ۳ هزار و ۵۸۵ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی بستری شده‌اند که ۳ هزار و ۲۰۷ نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند و ۱۸۹ نفر همچنان بستری، ۱۳۳ نفر ایزوله، ۲۷ نفر در «آی. سی. یو» و ۲۹ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه آنهایی که علائم کرونا ندارند جهت نمونه گیری به مراکز سلامت استان مراجعه نکنید، اظهار داشت: ۱۹ هزار و ۴۲۶ نفر به‌صورت سرپایی به‌دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند که تنها ۴۰۱۷ مورد مثبت بوده است.

فرشیدی با بیان اینکه آمار فوتی‌ها در هرمزگان به ۵۳ نفر رسیده است، عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته مرد ۷۱ ساله از بندرعباس بدون بیماری زمینه ایی و مرد ۴۲ ساله از بندرعباس سابقه مصرف سیگار و مواد مخدر، مرد ۴۲ ساله از بندرعباس با سابقه پیوند کلیه «دیالیزی» و خانم ۶۶ ساله از میناب با سابقه بیماری قلبی و ریوی فوت کردند.

وی با ابراز تأسف از شیب سریع ابتلاء به کرونا در استان هرمزگان طی هفته‌های اخیر عنوان کرد: تعداد ۲۵۲ نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده که ۱۷۷ نفر از شهرستان بندرعباس، ۱۴ نفر از جاسک، ۲۰ نفر از قشم، ۷ نفر از بستک، ۲ نفر از لنگه و ۲۱ نفر از حاجی آباد به شمار آمار افراد مبتلا به کرونای مثبت جدید در هرمزگان اضافه شد.

فرشیدی اضافه کرد: بندرعباس با ۲۸۰۸، میناب با ۳۴۵، رودان با ۱۹۴، قشم ۲۰۰، بندر خمیر با ۱۳۲، بندرلنگه با ۹۲، حاجی آباد با ۱۰۹، کیش با ۵۹، پارسیان با ۲۱، بستک ۲۶، جاسک ۲۴ و سیریک با ۳ و بشاگرد ۴مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید