کد خبر: 317361
۰
۰
نسخه چاپی

بیماران کرونایی قرنطینه خانگی در خرمشهر باید کنترل شوند

به گزارش قم پرس محمد حیدری سه‌شنبه در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در فرمانداری خرمشهر، اظهار داشت: کنترل نشدن بیماران مبتلا به کرونا موجب افزایش انتقال بیماری به سایر افراد خواهد شد لذا در این خصوص باید چاره‌اندیشی کرد.

وی افزود: باید تجهیزات و امکانات لازم مرکز نفس را که با همت دانشکده علوم پزشکی راه‌اندازی شد، فراهم شود تا همه بیماران سرپایی که می‌توانند در قرنطینه خانگی به سر ببرند به نوعی در مرکز نفس قرنطینه شوند.

فرماندار خرمشهر بر لزوم رعایت قرنطینه خانگی بیماران تأکید کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت شورای امنیت کشور و قوه قهریه دادستان می‌توان موارد مثبت کووید – ۱۹ را روانه مرکز نفس کرد و اردوگاه شهید باکری را نیز برای پذیرش بیماران آماده کرد.

حیدری به برگزاری امتحانات پایه دوازدهم اشاره کرد و گفت: مقدمات لازم برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم فراهم شد وامید است با تدابیر اتخاذ شده در چارچوب موازین پروتکل‌های بهداشتی امتحانات برگزار شوند.

وی افزود: برای دانش‌آموزانی که به کووید – ۱۹ مبتلا هستند، محل و کلاس‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته خواهد شد.

فرماندار خرمشهر از ادامه تعطیلی مساجد، حسینیه‌ها در خرمشهر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه وضعیت استان خوزستان قرمز است و شهرستان خرمشهر نیز وضعیت قرمز دارد هیچ‌گونه نماز جماعت در مساجد و حسینیه‌ها برگزار نمی‌شود.

وی در ادامه از حضور کمرنگ برخی از دستگاه‌های مسئول در مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرد و گفت: برخی از دستگاه‌ها حساسیت کمتری نسبت به شیوع بیماری کرونا نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد که هماهنگی‌ها و پیگیری‌ها تبدیل به روال عادی شده است.

حیدری با بیان اینکه در مسئله مبارزه با ویروس کرونا هیچ خطایی پذیرفته نیست، افزود: سهل‌انگاری و خطای مدیریتی که منجر به مرگ‌ومیر می‌شود با آنها برخورد خواهد شد.

فرماندار خرمشهر تلاش و همکاری شوراها و دهیاری روستاها را با ستاد کرونا «لازم» و «ضروری» خواند و گفت: در بخشنامه‌ای ابلاغی وزیر کشور بر فعال کردن مشارکت‌های مردمی، سمن‌ها و نهادهای مردمی، ائمه جمعه در مبارزه با ویروس کرونا تأکید شده است.

وی افزود: بایدها و نبایدها از نهادهای مردمی به جامعه منتقل شود و بر همین اساس شوراها در انتقال مفاهیم حاکمیتی نقش اساسی دارند.

حیدری همچنین آموزش جامعه را با استفاده از ظرفیت فضای مجازی مهم دانست و گفت: برای افزایش میزان آگاهی جامعه باید تبلیغات محیطی، تولید بروشور در زمینه آموزش با همیاری و همکاری تمام نهادها زیر نظر کمیته اطلاع‌رسانی انجام شود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید