کد خبر: 319978
۰
۰
نسخه چاپی

۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای کمک به ورزش قم تخصیص یافت

رسول منعم روز شنبه افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده تاکنون موافقت بانک‌های عامل استان با سه نوع وام برای کمک به ورزشکاران،‌ مربیان و ‌باشگاه‌های استان درگرفته شده است.

وی گفت: تاکنون ۱۷۰ باشگاه استان برای دریافت وام ۴۰ میلیون ریالی، ۱۹۰ مربی برای دریافت وام ۲۰ میلیون ریالی و ۱۲۰ باشگاه برای دریافت وام ۱۵۰ میلیون ریالی تسهیلات صندوق کارآفرینی امید معرفی‌شده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: ثبت‌نام باشگاه‌ها برای دریافت تسهیلات وزارت ورزش و جوانان به باشگاه‌ها آغازشده است که در گام اول باشگاه‌های بیمه‌شده استان در این سامانه ثبت‌نام کردند که قرار است این تسهیلات از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شود.

منعم افزود: شرط ثبت‌نام برای دریافت این وام،‌ داشتن بیمه اعضای باشگاه بوده است که با توجه به اینکه اکثر باشگاه‌ها فاقد این شرایط بودند، امکان ثبت‌نام برای دریافت این تسهیلات را نداشتند که با تفاهم‌نامه‌ای که در روزهای اخیر میان وزارت ورزش و وزارت کار اتفاق افتاده، ‌این محدودیت نیز برداشته‌شده است و برای تمام باشگاه‌های استان امکان ثبت‌نام و بهره‌برداری از این تسهیلات فراهم‌شده است.

وی ادامه داد: باشگاه‌های خصوصی همانند اماکن ورزشی دولتی از ابتدای اسفندماه به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بوده و متاسفانه این بخش نیز همانند سایر اصناف و بخش‌های جامعه ازنظر اقتصادی دچار ضررهای زیادی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم با تقدیر از همراهی باشگاه‌های ورزشی استان برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا افزود: این اداره کل نیز تمام تلاش خود را برای حمایت از باشگاه‌داران به‌منظور جبران بخشی از آسیب‌های مالی دوران شیوع کرونا به کار گرفته است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های شماره های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید